Kalevan teettämän gallupin mukaan se on nyt Suomen suurin suurin puolue. Kepu piti prosenttinsa ennallaan, mutta SDP:n alamäki jatkuu kiihtyvällä vauhdilla.
Kyllä kansa tietää ja on viimeinkin herännyt horroksestaan.
Kyllä kansa tietää ja on viimeinkin herännyt horroksestaan.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun valehtelet, niin valehtele kunnolla, niin kaikki uskoo!
Tässä kokoomuksen syvin aatteellinen metodi!
Teot kuitenkin valitettavasti puhuvat puolestaan, joten hetken hurmio tulee olemaan kokoomuksenkin turmio!
150% kannatus kokoomuksella!
Ihan kuin Pohjois-Korean malliin!
Tuleeko Kataisesta suomen Kim Il Sung?
Kokoomuksen kannatusta ja heti perään Yliarvio ! Huh , kaikkea se teettää pitääkseen ylen kanssa sopimukset yllä.
Eli hoitsut anto kokoomukselle äänensä kun ne lupas 500 euroa kuussa lisää palkkaa. No tietenkään ei tipu. Ja kukaan ei enää muista 4 vuoden päästä asiaa.
Ihmettelen miksei demarit tai vasemmistoliitto pidä melkkalaa katteettomista lupauksista. Äänethän oli niiltä pois. Jos hoitajat olis antanut äänensä heille NIIN NE ISTUIS HAALITUKSESSA.
Eli valehtelemalla pääsee suomessa pitkälle. Hallitukseen jne jne.
korkeampi älyllinen taso verrattuna toisiin puolueisiin on havaittu kansan parissa. Nyt on tekemisen meininki ja vanhojen mihinkään johtamattomien politrukki fraasien toistelua ei ole.