Suomi EI voita!

Onneksi olkoon

Viimevuotinen euroviisuvoitto oli aivan surkea. Suomalaiset eivät koskaan pärjää sallituilla keinoilla vaan aina pitää etsiä joku porsaanreikä joka tässä tapauksessa oli pukeutuminen hirviöiksi. Hirviöpuvut eivät kuulu euroviisuihin, naamiaiset voi järjestää erikseen jossain muualla! Oli myös ensimmäisen kerran elämässäni kun kuulin örisemistä nimitettävän musiikiksi!

6

553

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulos..

      tynnyristä

      • hannu hoo

        tällä kertaa useimmat tekeytyvät homoiksi tai muiksi skitsoiksi, tällä kertaa suomi on ainoa normaali, nythän meidän siis pitäisi menestyä vai


    • xxfgj

      Kuuluvatko naisiksi pukeutuvat miehet sitten euroviisuihin? Ja haistahan toki vittu, Laardi oli helvetin komea esitys

    • sulla huono

      itsetunto olla suomalainen. Luultavasti mikään suomalainen ei ole mielestäsi hyvää mutta oikeassa olet, Suomi ei voita tänä vuonna.

      • minäkin. Suomi ei ihan voita ensin tulee Kreikka, Moldova, Makedonia ja Turkki Sitten tulee Suomi näin toivoisin käyvän.


      • jepjepjep
        Lamyxia kirjoitti:

        minäkin. Suomi ei ihan voita ensin tulee Kreikka, Moldova, Makedonia ja Turkki Sitten tulee Suomi näin toivoisin käyvän.

        Suomen edelle menevät myös Venäjä, Valko-Venäjä, Serbia, Sveitsi, Kreikka ja Islanti. Suomi siis parhaimmillaan 9.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      140
      1268
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      762
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      36
      666
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      566
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      74
      548
    6. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      530
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      522
    8. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      32
      510
    9. Miksi ajattelit minun

      Rakastuneen sinuun?
      Ikävä
      42
      505
    10. Dina on valittu virkaan Rovaniemelle

      Kemijärven kaupunginjohtaja on pyrkinyt pois Kemijärveltä ja näyttää että näin tulee käymään.
      Kemijärvi
      27
      498
    Aihe