Miten ihmeessä voidemaisen luomivärin saa pysymään siellä missä kuuluukin?Ei mene kauaa kun se on jo rutussa luomivaossa ja luomella ei ole mitään.Olen kokeillut puuterointia,luomen pohjustusvoidetta,molempia yhdessä ja ilman kumpaakin...Vieläkö keinoja löytyy vai jouduko palaamaan puuterimaisiin väreihin?Onko merkeisä eroja?Olen kokeillut oriflamen sekä lorealin versioita,kummassakin sama juttu.
Voidemainen luomiväri
6
706
Vastaukset
- AvonJaanuska
voidemainen ei kestä, koska oma luomeni on ns. rasvainen, kaikista paras on nuo puuterimaiset luomivärit.
- N33
Harvalla ne tosiaan pysyvät luomella...kokeile Oriflamen under eye concealeria ja kiinnitä se irtopuuterilla.
Jotta voidemainen luomivärisi ei mene ihan hukkaan voit sipaista voidemaista väriä tehosteeksi puuterimaisen luomivärin päälle, myöskin bil/juhlameikkiin kulmaluulle :) Huomaan, että mulla ns halpisluomivärit tekevät monesti tuon, oli sitä silmämeikinpohjustusainetta ja irtopuuteria siinä päällä sitten miten paljon tahansa. Rimmelin on ollut pahinta. Sittemmin ostin kokeeksi Lancomen ja se kyllä pysyy hyvin. Eikä sillä hintaakaan ole paljon, kun vertaa moniin marketeistakin saataviin luomiväreihin. Monet duopaketit maksavat hyvinkin n.15 euroa, joten Lancomen luomiväripaletti oli ihan samaa hintaluokkaa.
- onnisti!
sain perjantaina uutukaisen Avonin "hohtava duon" jossa on rajaus- ja luomiväri samassa putkilossa. Rajausta en osaa käyttää mutta tuon voidemaisen ihanan värisen luomivärin vuoksi tilasin sen, siinä on jopa kiillettä mukana - hirvitti - olen j o 44 -vuotias. Mutta - koko eilinen lauantai hääjuhlissa ja silmäni olivat tosi kauniit eikä paakkuuntunut luomivakoon!! Värinä oli Cafe, koska se oli sillä tavalla huomaamaton että näytti suht luonnolliselta mutta silti huolitellulta meikiltä, aivan ihana. Ja kait myös muidenkin mielestä, sillä silmiäni ja koko meikkiäni kehuttiin muutenkin. Pyrin ns. nude-meikkiin, "paljon" kasvoilla mutta näyttää luonnolliselta.
En olisi ikinä uskonut ostavani tässä iässä kiiltopitoista voidemaista luomiväriä, mutta pakko oli kokeilla kun väri näytti niiin houkuttelevalta esitteessä ja hintakin oli vain 11,90.
Kyllä niitä ylläreitä tulee noissa edullisissakin meikkivalinnoissa.- luomiväri.
En tajua mikä idea niissä edes on ku eivät pysy tai siis "paakkuuntuvat". Mulla on Clarinsin Multiblush vai mikä sen nimi onkaan; poskipuna, luomiväri ja huulipuna samassa. Laitoin sen päälle Biothermin samansävyistä puuterimaista luomiväriä niin pysyi, mutta mitäs järkeä on laittaa kahta samanväristä päällekkäin.
- N33
luomiväri. kirjoitti:
En tajua mikä idea niissä edes on ku eivät pysy tai siis "paakkuuntuvat". Mulla on Clarinsin Multiblush vai mikä sen nimi onkaan; poskipuna, luomiväri ja huulipuna samassa. Laitoin sen päälle Biothermin samansävyistä puuterimaista luomiväriä niin pysyi, mutta mitäs järkeä on laittaa kahta samanväristä päällekkäin.
voidemainen luomiväri Forever eyes cream eyeshadow :) se kyllä pysyy...itse asiassa se kuivahtaa luomille ja jää siihen kauniisti silkimäiseksi. 6 eri värisävyä sulautuvat mukavasti yhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä611725- 1231344
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1271270- 1401064
- 101907
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten339849Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82734Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap55664Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50653Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j65625