auton mikä ei heti tarvitse takuuhuoltoja. edelliset kolme uutta autoani oli toyota jotka viettivät aikaa korjaamoilla takuuhuoloissa lukemattomia kertoja. nyt ollut subaru alla vuoden verran eikä muita korjaamo käyntejä kuin määräikais huolot. subaru on muutenkin mielyttävämpi auto ajaa ja käsitellä kuin toyota.voin suositella lämpimästi muilekkin subaruun vaihtoa on edullisempi hankia kuin esim toyota ja saa viellä luotettavuutta kaupan päälle!
vihdoinkin
löysin sellaisen
4497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
jokaisessa autossa ole kumminkin niitä maanantaikappaleitakin... :) Myös Subarussa...
mutta ei yhtä pahasti kuin Tojota. Yhden Legacyn olen omistanut, ihan kiva peli se oli. Polttoaineen kulutus oli suuri, ihan uusimmissa malleissa sitä on kuulemani mukaan saatu pienennettyä.
Ensinnäkin, suppea otantasi ei kerro mitään automerkin luotettavuudesta. Sama pätee tosin lähes kaikkiin täällä huuteleviin.
Toisekseen, miten subaru on edullisempi?
esim.
Subaru Legacy 2.0 alkaen 32990e
Toyota Avensis 2.0 alkaen 31050e
Subaru Impreza 1.5 alkaen 23900e
Toyota Corolla 1.4 alkaen 21400e
Toyota Corolla 1.6 alkaen 22570e
Selitäpä minulle tuo edullisuus?
kun teet hinta vertailuja. pistä saman veroisten autojen hinnat. eiköhän tossa sun listalla ollut toyotat pelkiä etu vetoisia? niin ja miten on varustelu? subarussa tittävästti esim,automaattinen ilmastointi vakiona.