Olisi noilla sfc alueilla hieno juttu jos järjestettäisiin matkailu autoilijoille kimppa kyyti kauppareissulle,ettei tarvise purkaa leiriä sen takia. Mikä alue on aloitteen tekijä ?
Kimppa
Kyyti
9767
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
sitä on käytetty nimenomaan SFC-alueilla aina!
keksit pyörää uudestaan ;)
kuljetus Peräseinäjoen keskustaan ja takaisin vielä pääsee kaupassakäynnin jälkeen.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=591&posting=22000000026046864
Hetki pieni, eikös ne ole noiden eläkeläisten rientoja varten noi alueet?Ei muuta kuin kunnanjohtajan pakeille ja pienois linja-autolla kauppakeskukseen ja kunnan hoivapalvelusta maksusitoumus matkoja varten.Siis pelkkä järjestelykysymys.
Käyvät henkilöautoillaan kaupassa aamupäivisin. Itse olen käyttänyt hyväkseni heidän hyväntahtoisuuttaan. Hyvin on toiminut.
Pitäähän kalliin matkailuauton omistajalla olla sen verran ajatusta, että pitää takatallissa mopoa, millä on hyvä käydä kaupassa. Se on valinnan heikkoutta jos joutuu kävellen kaupassa käymään tai purkamaan leirin.
3 koppaa kaljaa ja muut tykötarpeet ei kyllä kulje mopolla.
kun on peräkärry. Mutta emmehän me mitään kaljaa kuljeta, jalompia aineita ne olla pitää. Ja ne kulkee pienessä tilassa. Kori konjakkia tulee hyvin mopon tarakalla.
Kokemusta on!!!