-97 vaneten vaihdelaatikko

Mikä mahtaa olla vikana kun on auto käynnissä niin ei mene ykkönen päälle,kuitenki muut vaihteet menee nihkeesti. Ja kun moottori ei ole käynnissä vaihteet toimii normaalisti?
2606
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei irrota kunnolla. Ilmaa kytkimessä, kytkinakselin booritus ruosteessa/paskassa, paineasetelman lautasjousi poikki, vauhtipyörän silmälaakeri paskana jne. Jos ongelma vaan ajossa, eli paikallaan käytettäessä toimii, niin vaihteistossa on väärät öljyt.

Äänestä

Ei huolta niin kauan kun ei luista.Ehkä levylle päässyt tilkka öljyä, josta syystä ei täysin irroita,ehkä ravistaakin.
Itselläkin vaikeuksia kylmänä ykköselle saada, vaikka kolmonen menee hyvin.Sillä hiukan nytkäyttää autoa niin jopa menee ykkönenkin.
Näin siis ajoon lähdettäessä,onhan siinä oikea öljy ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rotisko kirjoitti:

Mikä mahtaa olla vikana kun on auto käynnissä niin ei mene ykkönen päälle,kuitenki muut vaihteet menee nihkeesti. Ja kun moottori ei ole käynnissä vaihteet toimii normaalisti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu