Lohjan omenatyttökisa lähestyy. Valitaanko tänäkin vuonna tyttöjä peräti kaksi, niin ei oikein tiedä kuka on kukin viime vuotiseen tapaan.
Valitaanko taas kaksi
omenatyttöä?
12928
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Oliko viime vuonna sitten kaksi omenatyttöä vai? Ootkohan ihan oikeessa?
niin, siis tässähän vain joku kateellinen jonkun muun omenatytön sukulainen pitää tietysti omaa sukulaistaan selvänä voittajana ja sittemmin oikeasti valittua tyttöä vain todennäköisesti vahinkovalintana. koska kyllähän meidän tyttö oli kaunein, fiksuin, sympaattisin, pisin, laihoin, paransi eniten maailmaa, hymyili eniten, näytti eniten omenalta ja niin edelleen... Paras voitti ja sillä selvä.
Hiidensalmesta päin? En ole kateellinen, mietin vain, kuka olisi ollut toinen.
sinne päin oli se 2006 Lohjan omenatyttö ja juuri Hiidensalmesta päin jos oikein muistan.
Riina Lamminpelto.
Juu, ensin valittiin Miisa Kurenmäki Hiidensalmesta ja sitten jostain syystä vielä toinen eli Riina Lamminpelto, olisiko ollut Karstulta?
Riina edustaa Lohjaa joka paikassa?Kun minun mielestäni vain Riina valittiin.
Kyllä se omenatytsy oli Torsti Routiolta.
Ketä jaksaa kiinnostaa jotkut Lojon omenanaama-kisat...
Taidat olla Vihtiläinen ja kateellinen ettei teillä ole samanlaista historiallista kilpailua. Ole ylpeä vihtiläisistä sitten edes. Esim. Anssi Kelasta, joka on biisiinsä nostanut esille kyseisen kilpailun.
Sen verran näyttää sinua kiinnostavan kyseiset `omenanaama` -kisat, koska luet kyseisen kilpailun keskustelua?
saapi näin kaksi tyttöä posetiivista julkisuutta, hyvä itea!