Ben Zyskowicz imetteli vastustusta

tuomitsemista."Suomen valtuuskunnasta Sdp:n edustajat äänestivät sellaista raporttia vastaan, jossa kommunismin rikokset tuomittiin. "En voi ymmärtää", Zyskowicz huomautti käsiteltäessä EN:n Suomen-valtuuskunnan toimintakertomusta. Zyskowiczin mielestä juuri Venäjän tulisi tuomita Stalinin rikokset. Viron patsaskiista osoittaa, mihin on jouduttu, kun Venäjä ei ole valmis avoimeen tilintekoon menneisyydestä, kokoomusedustaja sanoi".

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Zyskowicz ripitti demareita toimista Euroopan neuvostossa/1135227106396?ref=rss
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaikkea se sokeus teettää

Äänestä

Se patsasjuttu on täyttä paskaa Venäjän taholta!!!

Perkele, jos venäjä muka vapautti Viron natsien käsistä, niin minkä perkeleen tähden venäjän piti rääkätä Virolaisia näin pitkään ja nakella heitä siperiaan pitkin matkaa???

Ja sitten he oman idioottimaisuutensa ja saatanan penikkatautisuutensa ja täydellisen sivistymättömyytensä kuvatukseksi teettivät sen epäjumalan kuvansa Viroon.

Ja nyt kun Viro on itsenäinen ja suvereeni valtio omalla PAIKALLAAN ja MAALLAAN, haluaa siirtää sitä vähän matkaa, niin eikö nämä perkeleen prenikkakeikarit rupea siitä soittamaan sekasikiö pärstäänsä ja syyttävät suorastaan pyhäin häväistykseksi.
Vaikka ne venäjän "pyhät" ovat olleet ihmisyyden ja viisauden kannalta katsottuna pelkkiä surkeita juoppoja ja valhetta levittäviä kommunistipropakandan iljettäviä ja petomaisia valehtelijoita, joille ei kuulu mitään kunniaa.!!!

Jotkut yksittäiset ihmiset sielläkin ovat asia erikseen, mutta ne politiikan köysissä olevat ovat hirveitä petoja, jotka vosivat jo nykyaikana alkaa tajuta mikä on milloinkin tärkeää, eikä enää harrastaa sitä itsepetosta, jolla ovat pettäneet oman kansansakin, mutta jonka muut ulkomaat näkevät selvästi!!!!

Ja ei Ben Zyskowicz,sin tarvitse varjoon paeta, eikä sanoa, ettei ymmärrä, kyllä hän ymmärtää aivan kirkkaasti totuuden, ja olisi voinut sanoa suoraan, että VENÄJÄLTÄ EI LÖYDY VIELÄKÄÄN TOTUUTTA, naapureitaan kohtaan:!!!

Äänestä

Luonnollinen seuraus, että Mikko Elo putosi eduskunnasta, mutta miten kummassa Sinikka Hurskainen uusi paikkansa tuollaisen emämöhläyksen jälkeen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kommunismin rikosten kirjoitti:

tuomitsemista."Suomen valtuuskunnasta Sdp:n edustajat äänestivät sellaista raporttia vastaan, jossa kommunismin rikokset tuomittiin. "En voi ymmärtää", Zyskowicz huomautti käsiteltäessä EN:n Suomen-valtuuskunnan toimintakertomusta. Zyskowiczin mielestä juuri Venäjän tulisi tuomita Stalinin rikokset. Viron patsaskiista osoittaa, mihin on jouduttu, kun Venäjä ei ole valmis avoimeen tilintekoon menneisyydestä, kokoomusedustaja sanoi".

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Zyskowicz ripitti demareita toimista Euroopan neuvostossa/1135227106396?ref=rss

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu