Lordi ylitti euroviisuissa sovinnaisuuden rajat ja muutti viisujen olemuksen. Nyt on oltava rankka. Ja rankkoja ollaan. Tämänvuotinen kisa ei sisällä musiikin puolella heviä, mutta ulkoasujen puolella on kyllä panostettu hevityylin kliseisiin. Puolaa edustava ryhmä tuo lavalle metallihäkissä raivoavan seksikkään villikissamaisen naisen. Komea miesesiintyjä heiluttaa ruoskaa ja kesyttää villin naaraan sado-masokismin hengessä. Moldovan naislaulaja taas on pukeutunut niukkaan rockhenkiseen nahkaiseen fantasia-asuun, joka melkein paljastaa ulkosynnyttimen. Norjan laulajatar vilauttelee mikrolyhyen hameensa alta pikkuhousujaan. Bulgarian tiimi pukeutuu hevibändien tyylillä tiukkoihin punaisiin ja mustiin nahka-asuihin. Euroviisut on uudistunut. Irstaampaan suuntaan. Alkuperäinen idea oli kauan sitten esitellä eri kansojen omaa musiikkia ja kulttuuria. Nykyinen idea on tehdä yhteiseurooppalaista poprockia, jota höystetään hevityylin nahkavaatteilla - ja shokeerata seksillä.
Irstaimmat euroviisut tähän asti.
Hoh hoijaa...
18618
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
roskaa. Nuo urheilut, viisut ja monet muut kuuluvat "tämän maailman menoon". Olkaa pyhät, sillä minä olen pyhä, sanoo Herra. Olkaamme vaelluksessamme pyhiä.
eikä katsota koko sekstailua ja irstailua, lordirumiluksineen, annetan heidän olla siellä omassa lätäkössään, ei me sieltä niitä voi pelastaa, hullua on sinne mennä viemään evankeliumia, eikä Raamattukaan suosittele istua siellä, missä pilkkajat istuvat!
Huoh: ja TAAS lensi tuomion kivi. Koiraa ei kannattaisi karvojensa perusteella tuomita.
Muuten: avaajan äänenpainot ovat hyvin paavilliset. Kumma juttu, että Ritarille kelpaa paavin oppi näin hyvin.
namishan se täällä analyysejään kertoo. Olet sinä aikamoinen "totuuden torvi" Sinähän aioit taannoin häipyä palstalta mutta valetta suolsit ethän sinä mihinkään mennyt. Mitä harrylle kuuluu? Joko se huutelee sua yöpuulle?
"melkein paljastaa ulkosynnyttimen"
Taidanpa väijyä naapurin töllöstä. Mutta tämä on luottamuksellinen tieto.
M. H.
Olisko tuo helluntailaisten vika mielestäsi, kun tälle palstalle toit?
Ei. Ei viime kevään viisuvoittokaan ollut hellarien vika, mutta silti siitä puhuttiin viikkotolkulla täällä. Hellarien toimesta.
Katsotaanpa, ovatko nämä viisut sitten Suomen ja muidenkin viimeiset.
Jumalan miekka alkaa olla paljastettu. Kovat rangaistukset ovat tulossa. Syntien mitta alkaa olla täynnä niin tässä kuin monessa muussakin maassa.
Jumalan ja Kristuksen pilkkaajat ja luopiot näyttävät vaipuvan hekumaan juuri sopivalla hetkellä ja paaduttavan sydämensä.
Nämä ovat osansa valinneet samoin näitä irstauksia imevät katselijat.
Eikä pyhää Jumalan Sanaa pidä pilkkaajille tyrkyttää.
Siunausta jokaiselle todelliselle Jumalan ja Kristuksen lapselle.
Pidä henkesi, mielesi ja ruumiisi niin puhtaana kuin vain Jumalan hengen ja Sanan voimalla sekä myös omien valintojesi perusteella pystyt.
Uloslähtö tästä Jumalan Sanan vastaisesta yhteiskuntajärjestelmästä, hengellisestä ja maallisesta Babylonista eli sekoituksesta on aivan nenän edessä.
Ala valmistautua siihen - niin henkisesti, mielellisesti kuin fyysisestikin.
katsonut. oikein olet pikkuhousut siellä nähnyt. pitikö pitkääkin tiirailla että ne sieltä löysit?
Ei kun Iltalehdestä, ajattele, MAALLISESTA lehdestä, joka itse julkaisee puolialastomien bikinipimujen kuvia, löysin artikkelin, jota referoin. Ei mutta... kun Iltalehti julkaisee bikinipimujen kuvia, ja samaan aikaan paheksuu euroviisuja, niin eikös siinä lehdellä olekin jotenkin outoa kaksijakoisuutta? Hetkinen, milläs nimellä sitä kutsutaankaan... Jep, KAKSINAISMORAALI, se se oli!
Kovin tarkoin olet uskonmieheksi tutkinut kyseisten vaatekannattimien jalkoväliseutua tv-kuvasta. Mikähän siinä noin kiinnosti?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000217&posting=22000000026153290
saa mukaansa vaikka vessareissulle... Hyviä lähikuvia on helppo tutkiskella tarkemminkin. Mutta ei se mitään, ihan normaalia toimintaahan tuollainen on :)
Kunnon tissit piristävät aina, niin myös Euroviisuissa!
Lissää kiitos, ja kunnon pornoa Ylen yö-ohjelmiin!
Euroviisujen merkitys Suomelle on huomattava, oltiinpa musiikista mitä mieltä tahansa.
Meidän on hyväksyttävä muut, minä en niin huomannut seksiä koko ohjelmassa.
Psykologi näyttää kuvia, toinen näkee pelkkää seksiä, toinen taas kauniita maisemia.
Jumalan rakkauta kaikille, pudottele kukkia älä pommeja. Peace.
tarjontaa koko touhu. Räikeän punaiset taustavalot, puolialastomia ihmisiä ja musiikista ei voi puhuakaan. Huutoahan ne paremminkin oli. Ei siis mitään katsottavaa, ei etenkään kuunneltavaa.
Ja tämä hullutus maksaa vielä 12 milj. euroa....!
Hulluilla ei ole halpoja huveja...