taktiikkaa

Mikä on paras "taktiikka" hieroa kauppoja uudesta autosta´: kysyä tarjous perusmallista ensin ja lisätä sitten lisävarusteita ja kysellä niitä "halvalla" päälle vai kysyä heti tarjous niillä varusteilla mitä haluaisikin ?
3254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ja kysy koko paketeille hintoja. Kaveri säästi juuri 5000e (?!) kun vei vanhan autonsa vaihdossa eri paikkakunnalle vaihdossa uuteen 28000e autoon. Uskomaton ero jopa.

Äänestä
  • jepjep

    Äänestä

Itsellä kävi vaihdokin kanssa kauppaa hieroessa siten että prikulleen samanlaiseen uuteen autoon vaihdatellessani toisessa liikkeessä hyvittivät entisestä 8000€ enemmän kuin toisessa..... kohtuullinen päiväliksa (autot molemmat 40-50k€.n autoja).

Ainakin kilpailuttaa kannattaa - ja älä anna merkkiliikkeiden kirjata tietojasi koneelle - näkevät antamansa tarjoukset muista saman ketjun liikkeistä = samat tarjoukset.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jospajoo kirjoitti:

Mikä on paras "taktiikka" hieroa kauppoja uudesta autosta´: kysyä tarjous perusmallista ensin ja lisätä sitten lisävarusteita ja kysellä niitä "halvalla" päälle vai kysyä heti tarjous niillä varusteilla mitä haluaisikin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu