ruusujuuri ja e-pillerit

niin stön tällähgetkellä e-pillereitä ja nyt tarvitsisi tietää että heikentääkö ruusujuuri e-pillerin vaikutusta kun ruusujuurewn pitäisi vahvistaa mahdollisuutta tulla raskaaksi
1306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

luontaistuotteita ei saa käyttää yhdessä e-pillereiden kanssa. Syynä on että jotkut rohdot kuten mäkikuisma tehostavat lääkkeen "palamista" maksassa moninkertaisesti. Tällöin lääkkeen teho voi heiketä ja raskaus on mahdollinen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


?????? kirjoitti:

niin stön tällähgetkellä e-pillereitä ja nyt tarvitsisi tietää että heikentääkö ruusujuuri e-pillerin vaikutusta kun ruusujuurewn pitäisi vahvistaa mahdollisuutta tulla raskaaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu