Mediheli Hyvinkäällä

Mediheli laskeutui viime yönä Suomalaisen Kirjakaupan viereen parkkipaikalle. Mitähän oli sattunut?
93170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Hirveetä tapatunut joku onneton leikkas munansa laittaessaan äipälle salaattia.

Äänestä

Mediheliä käytetään silloin kun joku tarvitsee kiireellistä kuljetusta Esim Töölön sairaalaan. Mitä väliä sillä on mitä jollekin on sattunut? Kysytkö samaa aina silloinkin kun ambulanssi menee jonnekin?

Äänestä
  • Pääsääntöisesti Medi-Heli ei kuljeta potilaita. Se vain tuo ensihoitohenkilöstöä paikalle.

    Äänestä

Jäi auton alle.

Äänestä

Entisen virastotalon nurkalla oli joku tapettu.

Äänestä

hirvee meteli tulee aina kun joku kyselee minkä takia mediheli on ollut missäkin...ruvetaan vetää läppää ja sanotaan uteliaaksi.

itselleni on aivan sama missä se kopteri pörrää kuhan ei meidän osoitteeseen tarvita sitä.

silti näitä "uteliaita" ihmisiä on reilusti kun katsoo kuinka monta kertaa tämäkin viesti on luettu!!

toiset näyttää myöntävän sen vaan paremmin kuin toiset. ;)

Äänestä
  • Huvittavinta tässä on se että tosiaan kun se kopteri pörrää niin ollaan uteliaita kuin pikkupojat :). Jos ambulanssi menee jonnekin niin eipä kukaan netissä kysele mihin se meni ja mitä tapahtui vaikka kyse on ihan samasta asiasta. Tekniikka nyt vaan on mennyt eteenpäin tuossakin asiassa (onneksi) ja voidaan käyttää kopteria apuna touhussa. Se on kait se uutuuden viehätys, viiden vuoden päästä ei kukaan enää ihmettele mihin se kopteri meni :).

    Äänestä

  • Keskustan asukas kirjoitti:

    Huvittavinta tässä on se että tosiaan kun se kopteri pörrää niin ollaan uteliaita kuin pikkupojat :). Jos ambulanssi menee jonnekin niin eipä kukaan netissä kysele mihin se meni ja mitä tapahtui vaikka kyse on ihan samasta asiasta. Tekniikka nyt vaan on mennyt eteenpäin tuossakin asiassa (onneksi) ja voidaan käyttää kopteria apuna touhussa. Se on kait se uutuuden viehätys, viiden vuoden päästä ei kukaan enää ihmettele mihin se kopteri meni :).

    Jaa että viiden vuoden päästä kukaan ei enää ihmettele?

    Medi-Heli tainnut pörräillä Hyvinkäälläkin yhtä useasti 5 vuotta sitten kuin tänäpäivänä ja silti vaan kiinnostaa.

    Äänestä

  • Antti996 kirjoitti:

    Jaa että viiden vuoden päästä kukaan ei enää ihmettele?

    Medi-Heli tainnut pörräillä Hyvinkäälläkin yhtä useasti 5 vuotta sitten kuin tänäpäivänä ja silti vaan kiinnostaa.

    Suolijärvelle laskeutui eilen mediheli, joka yritti elvyttää alle kouluikäistä tyttöä. http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705276160991_uu.shtml

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Idiootti kirjoitti:

Mediheli laskeutui viime yönä Suomalaisen Kirjakaupan viereen parkkipaikalle. Mitähän oli sattunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu