En tiedä onko tämä oikea palsta mun kysymykselle mutta en löytänyt parempaakaan.
Eli on seuraavanlainen ongelma: Syön Neovletta-nimisiä e-pillereitä, joissa 21 tablettia ja 7 "sokeritablettia". Aloitin nämä pilsut pian poikani syntymän jälkeen ja ovat toimineet moitteettomasti.
Viime kierron puolessa välissä otin kuitenkin yhden jälkiehkäisypillerin 24 tuntia yhdynnän jälkeen, ihan varmuuden vuoksi. Tästä jälkiehkäisypillerin ottamisesta alkoi sitten rintojen vuotaminen joka vain jatkuu ja jatkuu...yltyy vain ja on kyllä selvää rintamaitoa.
Luin että jälkiehkäisypillerit saattavat aiheuttaa rintojen vuotamista, mutta ei kai näin kauan?!? 2-3 viikkoa?
Mitä tää vois olla? Jos joku osais vastata...
Eli on seuraavanlainen ongelma: Syön Neovletta-nimisiä e-pillereitä, joissa 21 tablettia ja 7 "sokeritablettia". Aloitin nämä pilsut pian poikani syntymän jälkeen ja ovat toimineet moitteettomasti.
Viime kierron puolessa välissä otin kuitenkin yhden jälkiehkäisypillerin 24 tuntia yhdynnän jälkeen, ihan varmuuden vuoksi. Tästä jälkiehkäisypillerin ottamisesta alkoi sitten rintojen vuotaminen joka vain jatkuu ja jatkuu...yltyy vain ja on kyllä selvää rintamaitoa.
Luin että jälkiehkäisypillerit saattavat aiheuttaa rintojen vuotamista, mutta ei kai näin kauan?!? 2-3 viikkoa?
Mitä tää vois olla? Jos joku osais vastata...
Vastaukset 2
Vanhimmat
mitään noista jälkiehkäisypillereistä, mutta mulla ainakin ihan e-pillerit tekee ton saman. Se on vallan raivostuttavaa.
No sain vihdoinkin varattua ajan gynelle...ehkä asia siellä selviää :)
Kiitos kun vastasit!