Kun Loose Change Final Cut tulee syyskuussa teattereihin ymäpäri maapallon - myös siis Suomessa, niin mitäs luulette tapahtuvan? Joutuuko valtamedia vihdoin puhumaan siitä, että on enemmistö maailman ihmisistä jotka eivät Bushin hallintoa usko. Vai säilyttääkö valtamedia hiljaisuutensa ja mahdollisesti aloittaa loan heiton?
Itse uskon vakaasti, että Loose Change tulee muuttamaan maailmaa syksyllä.
Itse uskon vakaasti, että Loose Change tulee muuttamaan maailmaa syksyllä.
Vastaukset 3
Vanhimmat
vielä sitä ennen.
http://www.usatoday.com/news/washington/2007-05-11-us-germany-threat_N.htm
Kyllä ne varmasti jotain vielä yrittää. Ja kyllä yksi elokuva voidaan aivan hyvin vaieta kuoliaaksi, mikäli niin halutaan.
Noh, kattellaan miten käy..
En usko että mitään mittavaa uutisointia ole, mutta se vähänkin mitä on valtamediassa niin se keskittyy lähinnä tuomaan virallista puolta esiin ja ne jotka kritisoivat joutuvat valitettavasti loan heiton kohteeksi.
Näin on käynyt aikaisemmissa, mitä media näyttänyt.
Toivoisin kanssa että se muuttaisi jo käsitystä koko 911 tapahtumasta ja siitä seuranneista kosto retkistä.
tapahtui edellisenkin Loose Changen jälkeen, eli salaliittoteorioihin valmiiksi uskovat saavat lisää vettä myllyynsä, asiantuntijat toteavat dokumentin pääosin humpuukiksi ja Dylan&co nettoavat mukavat summat kahisevaa. Valitettavasti on myös todennäköistä, että useita herkkäuskoisia fysiikasta tietämättömiä ihmisiä, jotka haluavat pönkittää omaa USA-vastaista poliittista agendaansa, liittyy mukaan salkkareiden USA-vastaiseen taisteluun ymmärtämättä, että taistelevat typerin perustein tätä taisteluaan ja samalla heikentävät todellisten USA:n voimapolitiikan vastustajien uskottavuutta.