LAISKUU INTOHIMONA

Miksi sairaaloissa on niin laiskoja työntekijöitä,
ettei ne viitsi kuin juoruta ja pitää "kahvi-
tunteja" joka tunnin päästä. Etanakin on nopea
näiden vätystelijöiden joukossa.
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

koska eivät stressaa....

Äänestä

Harmittaa varmaan potilaanakin, mutta

arvaas harmittaako olla laiskojen työ "kaverina"

Kahvitunti, ruokatunti toisensa jälkeen
ja lisäksi tämä nykyinen nettibuumi vie tunnin jos toisenkin potilaalta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Potilas kirjoitti:

Miksi sairaaloissa on niin laiskoja työntekijöitä,
ettei ne viitsi kuin juoruta ja pitää "kahvi-
tunteja" joka tunnin päästä. Etanakin on nopea
näiden vätystelijöiden joukossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu