voitin

lotossa

jooh..tuossa n. puoli vuotta sitten onni potkaisi minua oikein kunnolla ja voitin lotossa melkein
2 000 000 euroa! Olin ennen työtön nuori 22 vuotias köyhä ja kipee..eikä ystäviä ollut paljo yhtään.. olen edelleen työtön nuori ja 22 vuotias, mutta ystäviä jostain syystä on kertynyt ympärilleni aika paljon.. päivät menee juodessa kaljaa ja poltellessa pilveä ja pizzaa syödessä.. kämppä aina täynnä enemmän tai vähemmän tuttuja ihmisiä.. oikeestaan alkaa pikkuhiljaa vituttaa koko touhu.. oisko neuvoja miten toimia ja mistä tiedän kuka niistä on mun oikee ystävä vai onko kaikki vaa rahojen perään..?

5

1549

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tästä puuttuuu tonni

      Heitäkkös 7 donaa? Olen velkaa pankille. Maksaisin mielummin sinulle.

    • frendi

      Alat esittää kavereilles pientä näytelmää.
      Muutat vuokra asuntoon, elät säästeliäästi. Pyydät ystävät kylään ja kerrot, kuinka sinusta tuli köyhä uudestaan. Kyllä ne ylimääräset siipeilijät siitä pikkuhiljaa katoaa ja toivottavasti ne oikeat ystävät sitten jää. Sitten voit tehdä mitä haluat niiden oikeiden ystävien kanssa.
      Siinä voi sitten testata onko kivempi olla köyhänä vai rikkaana.

    • feikki

      satua.

      • tottaps

        Et ole tosissasi :O
        Tottahan kahen miljuunan voittaja tulee tänne kyselemään mitä tehä liialla rahalla ja kavereilla ;]

        ps. voitin 18e kenossssa vittuuu!!!


      • hyvä ystävä
        tottaps kirjoitti:

        Et ole tosissasi :O
        Tottahan kahen miljuunan voittaja tulee tänne kyselemään mitä tehä liialla rahalla ja kavereilla ;]

        ps. voitin 18e kenossssa vittuuu!!!

        nyyh! minulle kävi nyt niin että hävisin paffille 20€, siinä meni minun ruoka rahat.. kohta kämppäkin menee alta. NIISK!!!

        Voisitko auttaa minua vaikka parilla kybä tonnilla saisin elämäni järjestettyä. Varma takaisin maksu!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      179
      4187
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      27
      3137
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      27
      2825
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      59
      2711
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      55
      2650
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2595
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      12
      2329
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      86
      2045
    9. Nainen rakas

      Mulle on alkanut tulla sellainen olo että meistä tulee ehkä pariskunta vielä 😌
      Ikävä
      147
      1949
    10. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      202
      1857
    Aihe