pontiac

mitä hiivatin eroa on vai onko sama auto, pontiac catalina ventura, pontiac catalina ja pontiac ventura??
3740
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaapi olla niin, että ainakin v. 1969 on Ventura ollut Catalinan varustelutaso (trim option package).

Ainakin aiempina vuosina Catalina & Ventura olleet omia mallinimiään.

Äänestä
  • 1960-luvun Pontiac-tietäjät kertokoot enemmän aiheesta...

    Tai www.overdrive.fi
    Siellä varmasti enemmän tietäjiä, ja ainakin asiallisemmat vastaukset kuin täällä.

    Äänestä

catalina on kanadassa valmistettu sisar malli.oma 70 gto 455 on myös näitä "ei" jenkkejä,se on kasattu ruotsissa (19 kpl) le mansseja valmistui useampi tuhat

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vvvvvv... kirjoitti:

mitä hiivatin eroa on vai onko sama auto, pontiac catalina ventura, pontiac catalina ja pontiac ventura??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu