Voi pyhä sylvi ja pari muuta tyttöä >:(

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705166120168_uu.shtml

Eipä tietenkään pikku prinssiä voi laittaa muiden sotilaiden mukana Irakkiin, siellähän voi tulla pipi. Taas huomattiin että sotilaat ovat samanarvoisia mutta kuninkaalliset sotilaat ovat aina muiden yläpuolella ja heitä kohdellaan paremmin kuin muita.
3248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

maa. Kun tutustuu britannian historiaan, niin ymmärtää mistä se nykyinenkin brittien kusipäisyys kumpuaa.

Äänestä

Ei se yksinomaan prinssin pipiksitulosta ole kiinni. Ennen kaikkea tuolla päätöksellä suojellaan hänen joukko-osastonsa muita sotilaita. Ajattele vähän, millaisen hyökkäyksen kohteeksi sellainen joukko-osasto, jonka jäsenenä olisi joku kuuluisuus, joutuisi tuolla Irakissa. Se tietäisi varmaan hengenmenoa lukemattomille muille sotilaille. Heitä siinä suojellaan, kun prinssiä ei sinne lähetetä.

Äänestä

siinä nyt on että kuninkaalliset ovat rahvaan yläpuolella??? "taas nähtiin...." heh heh hee :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!!!!!! kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200705166120168_uu.shtml

Eipä tietenkään pikku prinssiä voi laittaa muiden sotilaiden mukana Irakkiin, siellähän voi tulla pipi. Taas huomattiin että sotilaat ovat samanarvoisia mutta kuninkaalliset sotilaat ovat aina muiden yläpuolella ja heitä kohdellaan paremmin kuin muita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu