Evankelioitko?

tässä siihen intoa

”Ja me olemme kaiken sen todistajat, mitä Hän teki juutalaisten maassa ja Jerusalemissa; ja Hänet he ripustivat puuhun ja tappoivat. Hänet Jumala herätti kolmantena päivänä ja antoi Hänen ilmestyä, ei kaikelle kansalle, vaan Jumalan ennen valitsemille todistajille, meille, jotka söimme ja joimme Hänen kanssaan sen jälkeen, kuin Hän oli kuolleista noussut. Ja Hän käski meidän saarnata kansalle ja todistaa, että Hän on se, jonka Jumala on asettanut elävien ja kuolleitten tuomariksi. Hänestä kaikki profeetat todistavat, että jokainen, joka uskoo Häneen, saa synnit anteeksi Hänen Nimensä kautta." Apt.10:39-43.

Ja siihen lisäksi sivujwen osoite:
http://www.Jeesus-on-Herra.com
_________________________________

1

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopa niin

      Jumalan sana virvoittaa ja hänen läsnäolonsa.
      Herran laki on täydellinen;se virvoittaa sielun.
      Herran todistus on vahva,se tekee tyhmästä viisaan.(ps.19:8.)
      sillä kaikki,mikä ennen on kirjoitettu,on kirjoitettu meille opiksi,että meillä kärsivällisyyden ja raamatun lohdutuksen kautta olisi toivo.(room.15:4.
      sillä Herran sana on oikea,ja kaikki hänen tekonsa ovat tehdyt uskollisuudessa.(ps.33:4.)kuinka voi nuorukainen pitää tiensä puhtaana?siten,että hän noudattaa sinun sanaasi.(ps.119:9.)minä kätken sinun sanasi sydämeeni,etten tekisi syntiä sinua vastaan.(ps.119:11.)
      sinun sanasi on minun jalkaini lamppu ja valkeus minun tielläni.(ps.119:105.)niin Herra on sorretun linna,linna ahdingon aikoina.ja sinuun turvaavat ne,jotka sinun nimesi tuntevat;sillä sinä et hylkää niitä,jotka sinua etsivät,Herra.(ps.9:10-11.).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      244
      3307
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      359
      2956
    3. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      17
      1975
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      78
      1836
    5. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      63
      1763
    6. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      59
      1642
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1523
    8. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1466
    9. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      1
      1394
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      471
      1385
    Aihe