A6:n Avant Saksasta

Onko kokemuksia audin a6:n tuonnista saksanmaalta.
Millaiseksi hinta muodostui ja valinnan varaa oli varmasti riittävästi.
2640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Esim. Audi A6 avant 1996 2.5 D (Aj. 150 000 tkm) farkku huippuvarusteilla maksaa Saksassa n. 7000 euroa. Tuonti tänne siis kannatattaa. Kaverini toi juuri sellaisen.

Äänestä
  • Niin ja kuinkahan paljon veroa audista piti maksaa (siis sen kaverin) ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


audi kirjoitti:

Onko kokemuksia audin a6:n tuonnista saksanmaalta.
Millaiseksi hinta muodostui ja valinnan varaa oli varmasti riittävästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu