Potkaisin juuri johonkin, joten isovarpaani kynsi keskeltä poikki..
Mitä voisi tehdä?
Puolikas kynsi ei lähtenyt KOKONAAN irti
laitoin laastarin jotta jotain suojaa eikä lähtisi tuo puolikas irti, mutta..?
Mitäs nyt? Pitääkö vaan antaa olla?
Jos äkkiä vastaisitte niin olisin kiitollinen, sattuu melkoisesti.. Verta tulee kynnen alta taisi puolikas osua ihon läpi..
Isovarpaan kynsi puoliksi..
4
6278
Vastaukset
- hoitaa..
Aika parantaa haavat. Ota Buranaa, anna olla kunnon siteen sisällä ja ota vähän varovammin jonkun aikaa. Kyllä se siitä paranee. Aikanaan se kynsi eroaa kokonaan.
- ...tuota...
...sattui usein, kerran meni kaikki oikean jalan kynnet kerralla...
muttajoo, laita laastaria päälle ja varo muutama päivä, kipu hellittää suht nopeeta ja se katkennu pätkä irtoaa ihan itsekseen viikon-kahden aikana.
jos epäilyttää, ni käy teekoossa! - hoituu
Todennäköisesti kynsi lähtee jossain vaiheessa kokonaan pois.
Ja se kohta, joka on kynnen paikka on kyllä kovasti arka siten ilman kynttä. Yritä suojata sitä.
Uusi kynsi kasvaa aikanaan ja kaikki on taas hyvin. Olen kokenut, tiedän miten se menee.
Yleensä ottaen ei tarvitse lääkäriä. - myös ####
Itselläni meni isovarpaan kynsi halki vaakatasossa. Verta ei tullut, enkä oikein muista missä sen edes loukkasin. Jotenkin tuntui, että uusi kynsi kasvoi ikäänkuin "pintaan nousten". Ihan kivasti meni. Pidä vain huolta puhtaudesta. Itse pesen aina iltaisin jalkani ja välillä otan jalkakylpyjä, jossa jotain pesunestettä. Ei kannata vanhaa kynttä ottaa tieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta613131Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433077- 422427
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa952112- 311893
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271780- 481606
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä841387- 391290
- 811122