Autoverotus

Ei näytä hyvältä... Jäätteenmäen hallitusohjelmassa EI PUHUTA MITÄÄN AUTOVEROTUKSEN RAKENTEEN MUUTTAMISESTA!

Toisaalta, olishan se ollut ihme jos siellä lukis jotain sellaista... PRKL!
61463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siis ihan oikea etujärjestö ajamaan auton käyttäjien etuja. Autoliittohan on autokauppiaiden asialla ja toimii lähinnä seurustelukerhona.

Äänestä
  • täällä joku puolustaa auton käyttäjien etuja. Nyt kun hössötetään auton hankinnan ( Suomesta tai muualta) halpenemisesta tuppaavat auton todelliset käyttäjät jäämään taka-alalle. Siis ei bensan lisäverolle, ei käyttömaksujen korotuksille, ei muille lisäkustannuksille. Ainakaan niille autoille joista on jo maksettu kallis autovero. Isoille tuontiloikereille sitten voikin jo nostaa maksuja.

    Äänestä

  • Coitus kirjoitti:

    täällä joku puolustaa auton käyttäjien etuja. Nyt kun hössötetään auton hankinnan ( Suomesta tai muualta) halpenemisesta tuppaavat auton todelliset käyttäjät jäämään taka-alalle. Siis ei bensan lisäverolle, ei käyttömaksujen korotuksille, ei muille lisäkustannuksille. Ainakaan niille autoille joista on jo maksettu kallis autovero. Isoille tuontiloikereille sitten voikin jo nostaa maksuja.

    Yksin ja vielä kaksinkin on liian voimaton ajamaan tuota asiaa. Nyt tarvis suhteita lehdistöön ja joitakin asiantuntevia miehiä puolesta puhumaan... lienee turha alkaa perustamaan perinteistä yhdistystä, niitä lienee jo liikaa? Omasta puolestani luulisin, että tää netin kautta tapahtuva vaikuttaminen olisi nopeinta ja tehokkainta... sanokaa jos oon väärässä!

    Äänestä

..oli henkilö, joka tukka putkella höyrysi autoveron alentamista ja lain muutospaineita ennen vaaleja.
Kepu pettää aina, vai miten se menikään?

Äänestä

Edellisen (tai siis vielä nykyisen) hallituksen hallitusohjelmassa tuo maininta oli. Vaan mitään ei tapahtunut, siitä piti ystävämme Sauli Niinistö huolen.

Äänestä

Ei näytä hyvältä... Jäätteenmäen hallitusohjelmassa EI PUHUTA MITÄÄN AUTOVEROTUKSEN RAKENTEEN MUUTTAMISESTA!

Eikä kannatakkaan puhua vielä,vasta monien vuosien kuluttua,nyt olemme automme ostaneet ja kovat verot maksaneet,emme halua lisää maksuja.Palataan 5 ta 10 vuoden kuluttua asiaan,ensin pitää(15.5)uuden veron astua voimaan,ennenkuin aletaan itkemään,veron perään.Nyt Itku-Iikat kuivaamaan kyyneleitänsä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallitusohjelma kirjoitti:

Ei näytä hyvältä... Jäätteenmäen hallitusohjelmassa EI PUHUTA MITÄÄN AUTOVEROTUKSEN RAKENTEEN MUUTTAMISESTA!

Toisaalta, olishan se ollut ihme jos siellä lukis jotain sellaista... PRKL!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu