Mitä mieltä uudesta Kampista?

Yli 40 vuotta sitä uutta Kamppia veivattiin virastoissa ja lautakunnissa. Muutama suunnittelukilpailukin taisi olla jossain välissä. Mutta nyt se sitten on valmis.

Mitäs tykkäätte? Onko tyylikäs? Onko ahdas? Rakennettiinko kerralla liikaa niin että aika ei päässyt porrastamaan tyylejä?
6746
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

olethan sinäkin n. 2 vuotta miettinyt tämän turhan topikin perustamista. hiukan myöhässä.

Äänestä
  • en huomannut sanoa että landepaukkujen mielipiteet eivät minua kiinnosta

    Äänestä

on kyllä turhan ahdas. Esim. Jumbo Vantaalla miellyttävämpi avaruutensa ansiosta. Kun tunnelia pitkin vaihtaa Forumista Kamppiin eipä juuri huomaa eroa.

Äänestä

Sinänsä ihan onnistunut, mutta itse olisin tykännyt jos se olisi ollut vähän eirkoisempi (vähemmän laatikkomainen), jonkun verran muita rakennuksia korkeampi ja sirompi. Mutta onhan se "ihan kiva". Ei mikään arkkitehtuurin helmi tai uusi maamerkki Helsingille, mutta ei nyt varsinaisesti rumakaan.

Äänestä

Käytännllinen se on.

Äänestä

Siellä on ihania ruokapaikkoja, tosi trendikkäitä ja kalliita vaateliikkeitä, cittari, pankit jne ja ennenkaikkea loistavat yhteydet. Mielestäni hieno kauppakeskus aikuisille ihmisille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


alanmies kirjoitti:

Yli 40 vuotta sitä uutta Kamppia veivattiin virastoissa ja lautakunnissa. Muutama suunnittelukilpailukin taisi olla jossain välissä. Mutta nyt se sitten on valmis.

Mitäs tykkäätte? Onko tyylikäs? Onko ahdas? Rakennettiinko kerralla liikaa niin että aika ei päässyt porrastamaan tyylejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu