kuuliaisia Jumalan laille ja myös sapattikäskylle. Omavanhurskaat viettävät ihmisasetuksia ja pitävät sunnuntaita parempana kuin Jeesuksen asetusta - sapattia!
Armosta pelastetut
ovat aina
4125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Armosta pelastetut eivät myöskään korosta omaa uskonnollisuutaan, eivätkä herjaa muita uskovia. Koska sellainen ei kerro armosta, vaan ihmispetoksesta. Se kertoo siitä että ihminen pettää itseään sekä toisiaan. Armo olisi siinä vain synnin ja turmelluksen peitenaamio.
lahkolaisia jotka ovat löytäneet oivan haukkumiskohteen adventistit! Menisipä joku vaikka vanhalestatiolaisten puolelle päätään aukomaan, niin lähtö tulisi alle aikayksikön! Siksi ne rähisijät ovatkin täällä, kun eivät uskalla omiensa parissa rähistä!
Tosiaan armosta pelastunut ei hauku katolisia, ei toisia sunnuntaiuskoviksi eikä kääntele Raamattua toisia vastaan. Armosta pelastetut eivät tosiaan ole sellaisia lahkolaisia. Kaukana siitä.
Me olemme vapaasta tahdostamme adventisteja, koska tämä on meidän uskontomme! Me uskomme näin, ja te uskotte niinkuin haluatte, mutta uskokaa omalla foorumillanne.
Tehän ette kuulu adventismin sisälle uskossanne, niin teillä ei ole oikeutta yrittää meitä käännyttää omaan harhaoppiinne. Menkää pois täältä!
Olemme kyllästyneet siihen että te syyttelette meitä ja etsitte meistä vikoja taukoamatta! Yritätte kalastella meitä omaan iankaikkiseen kidutusoppiinne!
Teette Jumalastakin hirviön joka kiduttaa luomaansa ihmista loputtomasti!
Yritätte saada pyhittämään väärää lepopäivää ja kieltämään Jeesuksen opettaman kasteopin, alkamalla kastaa ihmisiä ilman uskoa, eli vauvana.
Vaikka Jeesus ei sellaista opettanut! Teillä on ihmiskäskyt ja opetukset kaikessa, olette raamatun väärentäjiä. Menkää "kotiin" ja tehkää parannus!