erikoisteknikko?

Onkos teillä tietoo et paikkaako teknikot myös hampaita ettei tarvis monessa paikkaa rampata, kun osaproteesin tartten kuitenkin.... ja paikattavaakin löytyy. Onko kalliimpi kun normaali yksityinen?
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä sinun on nyt lähdettävä hammaslääkärin luokse, hän paikkaa työkseen hampaita.
Samalla saat hoidetuksi osaproteesiasian,kun sekin vaatii hammaslääkärissä asiointia.

Katso joku sopiva hammaslääkäriasema ja kysele hintoja (ne vaihtelevat paikasta toiseen)ja sitten vaan panet toimeksi.

Äänestä

Erikoishammasteknikko saa tehdä kokoproteesin hampaattomaan leukaan ja proteesin korjauksia. Hän ei hoita omia luonnonhampaita eikä saa myöskään tehdä osaproteeseja. Hammaslääkäriin siis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sk-07 kirjoitti:

Onkos teillä tietoo et paikkaako teknikot myös hampaita ettei tarvis monessa paikkaa rampata, kun osaproteesin tartten kuitenkin.... ja paikattavaakin löytyy. Onko kalliimpi kun normaali yksityinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu