Tuohon vakuutusyhtiöiden lain vastaiseen toimintaan...ELI ei myönnetä"pakollista" vakuutusta maksamattomien laskujen takia..JOKA ON SUOMEN LAKIEN VASTAISTA TOIMINTAA!!!! ELI ONKO vakuutusyhtiöiden valta LIIKAA JO !!! Minusta on ja vakuutusyhtiöt "ohjaavat" aivan liikaa ESIM . Katsastuskonttoreita ....SE EI OLE OIKEIN!!! Koska Laki on ehdoton.... Rikkovatko siis esim,Konttorit Lakia??? LUKEKAA SUOMEN LAKI ja päätelkää itse......TOSI ON !!!!
Milloin kansa herää.....
isi
10861
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Maksa laskus äläkä avaudu. Henk. ky.
Autot on työssäkäyville ja niille jotka maksavat bensansa.
lakien mukaan myös tehdyt sitoumukset pidä hoitaa, eli maksaa laskunsa määräajassa.
Ovatko jotkut yksilöt ottaneet jo valtaa liikaa? Se ei ole oikein. Laki on ehdoton.
Ei auta vaikka kuinka suurin kirjaimin huutaisi.
Kuka on oikeassa, päätelkää itse!
Kaikista huonoimpia laskunmaksajia ovat suuryhtiöt. Katsovat ettei eräpäivien noudattaminen koske heitä. Vastikään tuli tuollainen tutkimustulos.
Samoin korvaupäätöksissä pelataan aikaa vakuutusyhtiöissä ja vedotaan pienellä präntättyyn tekstiin.
Tulli viivyttelee virheellisten autovero/ELV palauttamista. EYT hoitaa homman ajantasalle.
Ylipäätään "pyhän peltilehmän" ympärillä pörrää jos jonkinlaista parasiittia kuppaamassa autokansaa !!!
persaukiset yrittää aina keksiä tekosyitä jättää laskunsa maksamatta.
Kaikkea pitäis saada vaikkei olis varaakaan.
Aikaisempi kirjoittajahan sen selkokielellä jo ilmaisi. Kauppa on kaksisuuntainen toimi. Sinä saat sovitun hyödykkeen ja olet silloin sitoutunut siitä maksamaan.
Turha siinä on itkeä, että "kun joku muukin" niin tekee.
Ei tee sinusta yhtään pienempää "rikollista".
Firmaan jos palvelu ei miellytä. Kovat on ajat tiedossa eräille kunhan laittomat kaupan esteet poistetaan.
Sen nimi on vapaa markkinatalous ilman korruptiokartelleja.
heeeeeh. Huhhuh, kun pistää nauraminen mahan ihan kuralle.
" Vapaa markkinatalous ilman korruptiokartelleja ". Taidat olla aika nuori ja sinisilmäinen, kun uskot markkinamiesten agiteerausta noin sokeasti.
Jahka vähän kasvat ja opit oikeata elämää, niin heräät raakaan todellisuuteen.
Vai voisko olla niin, että olet aikaihminen ja noin hiton hyväuskoinen.
enemmän kuin teikäläinen ikinä tulee tietämään.
Läheltä eräiden tekemisiä seuranneena voin todeta kotimaan kaupankäynnin perustuvan erinlaisiin "savujakoihin" sekä keinotekoisiin rajoihin joiden tarkoitus on ainoastaan estää vapaa kilpailu. Jopa yleinen hintataso "ristiinkustaan" porukalla.
Liberaalimpi talous toisi terveemmät markkinat tännekkin. Paras korjaa potin ei korruptoitunein.
Naura vaan pois kyllä se hymy vielä hyytyy :)
tietämättömyytes lopullisesti.
Onpa kuule näitä yrittäjiä tullut ja mennyt, jotka ovat eläneet samassa uskossa kuin sinäkin.
Että tänne tullaan ja otetaanpa homma haltuun, kun systeemi on mitä on. Hiljalleenpa ovat hävinneet kuvioista, kun on huomattu, ettei se nyt ollutkaan niin.
Tätä kauppatouhua on tullut 35 vuotta tehtyä niin yksityisen, kuin parin suurenkin palveluksessa ja
täytyypä sanoa, että otapa ihan oikeasti asioista selvää äläkä heittele tuollaista mutua.
Kylmää faktaa ei mitään muuta.
Yli kolmekkymmentä vuotta olen alaa seurannut tarkkaan enkä pidä näkemästäni.
Uskossa on hyvä elää teikäläisenkin ettei reaalitodellisuus järkyttäisi.