Kalluppi salkkareille

Kumpaan kuulut, niihin jotka suhtautuvat loose changeen satoine virheineen kuin täydelliseen totuuteen vai niihin jotka ovat käyneet epäilemään että juuri mainituista tuhansista virheistä johtuen se onkin hanke jossa salkkareita kustaan paineella silmään!
5217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Loose Change on paras teoria tuon päivän tapahtumista. Jos sitä vertaa esim. 911 komission raporttiin, niin eipäs tarvitse kauaa miettiä kumpi on lähempänä totuutta. 911 komission raportti sanoo, että lento 93 syöksyi Pennsylvanian pellolle. Donald Rumsfeld sanoo, että lento 93 ammuttiin alas. Loose Change sanoo, että mihin hävisi Pennsylvanian kone? Eipäs ole vaikeaa päättää kuka on lähimpänä totuutta.

p.s. 911 komission raportti ei mainitse WTC7. LC mainitsee.

Äänestä

Kuulun jälkimmäiseen ryhmään. Loose Change-pojat ovat haitaksi totuusliikkeelle. Heidän hörhöys on antimagneetti, minkä takia monien usko Bushiin vain vahvistuu Loose Changen katsomisen jälkeen.

Sanomani virkkareille: älkää olko mustavalkoisia. Me järkevät salkkarit emme voi hallita mitä hullut salkkarit höpöttää, joten älkää lokeroiko kaikkia salkkareita muutaman yksilön perusteella. Tiedän että monia houkuttaa tehdä niin ja vahvistaa näin Bush-uskoaan, mutta pyydän silti, hillitkää viettinne.

Äänestä
  • väite mitä olen ikinä kuullut.

    Eihän sillä että uskoo nähneensä 9/11 tapahtumista kaiken oleellisen lähes livenä ole mitään tekemistä sen kanssa mitä mieltä muuten on Bushista ja Yhdysvalloista!

    Eikä silläkään jos pitää nähtyjä salaliittoteorioita lähinnä pimeinä.

    Äänestä

  • kummallisin kirjoitti:

    väite mitä olen ikinä kuullut.

    Eihän sillä että uskoo nähneensä 9/11 tapahtumista kaiken oleellisen lähes livenä ole mitään tekemistä sen kanssa mitä mieltä muuten on Bushista ja Yhdysvalloista!

    Eikä silläkään jos pitää nähtyjä salaliittoteorioita lähinnä pimeinä.

    Ei Bush-usko ole mikään väite vaan uskonto, jota Buhsin hallinnon sanaan luottavat edustaa.

    Äänestä

Kummassakin teoriassa on niin paljon epäselvyyksiä ja kusetusta että ei tässä tiedä mihin uskoo!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


öklölköl kirjoitti:

Kumpaan kuulut, niihin jotka suhtautuvat loose changeen satoine virheineen kuin täydelliseen totuuteen vai niihin jotka ovat käyneet epäilemään että juuri mainituista tuhansista virheistä johtuen se onkin hanke jossa salkkareita kustaan paineella silmään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu