Onko jenkkiauto harrastajien kerhoista olemassa koottua listaa jossain? Olen perustamassa kerhoa absolutisti jenkkiautoilijoille. Kerhon tapahtumiin voi siis jokainen perheen kanssa iloisin mielin osallistua, koska meidän kerhon tapahtumissa ei kaljaa tai viinaa juoda. Hauskaa yhdessäoloa ja makkaran paistamista jne. luvassa ilman känni örveltäjiä.
Jenkkiauto harrastajien kerhot
Joonas-77
175768
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
tossa teidän kerhon tapahtumissa olla aika heikko osaanotto.
Onko näin? Minä kun olen siinä käsityksessä, että moni perheellinen kaipaa känni vapaita tapahtumia.
se ole kaks eri asiaa,olla kännissä tai juoda kaljaa.itse ainakin voin juoda illan aikana pari-kolme pulloa olutta olematta kännissä.
Mutta kun se ei useimmilla pysy siinä pullossa tai kahdessa. Onhan näitä tapahtumia pilvin pimein missä kukin voi juoda itsensä kaato humalaan. Minusta autoilun harrastaminen ja humala juominen sopivat kovin huonosti yhteen.
eikös jenkkikriitikko ollut näitä kavereita jotka ei vät viinaa juo?
käryää makea savu. Ojasta allikkoon?
http://www.nettiauto.com/listService.php?opt=vehicleclub&PN=vehicleclub
Kyllä autoharrastajille löytyy sopivia tilaisuuksia koko perheellekin.
Tervetuloa heinäkuussa Big Wheels tapahtumaan Pieksämäelle!
Tuo tapahtuma lienee hyvä maineinen vaan eikö sielläkin joku humalainen vilauttelija ollut peppu pystyssä?
gospel gruisers -kato tuolta, omat sivut. En tiedä dokaavatko...
Ihanaa Gospel Cruisers Ry näyttää olevan alkoholiton harrasteautoilija ryhmä notta sopiva vaan parempi olisi kun olisi myös poliittisesti tai aatteellisesti sitoutumaton, mutta alkoholiton ryhmä Gospel Cruisersien lisäksi.
www.personal.inet.fi/cool/makkes.garage/kerhot.html
Käykää tuolla katsomassa.. siellä kaikki suomen merkki kerhot ... melkein...aivan huippusivut
kesiä
t. musse-65ht
Lestapojat ajaa Ladalla Professorintielle lauantaina kerhoilemaan.
Onhan se kaunis ajatus olla selvinpäin porukalla, kuskit yleensä onkin mutta se kyydissä oleva porukka on kännissä ja ryyppää kuljettajankin edestä. Itse menen cruisingeihin yksin tai kimulin kanssa, en kaipaa autoon oksentavaa känniporukkaa.
Huono puoli jenkkiautotapahtumissa on se tötterötukkainen lauluautokansa. Eli se perinteinen elämöinti cruisingissa ja roikkumalla siitä telalla mattamustaks maalatusta farkusta. Ja ollaan niin rebeliä että huhhuijaa.. ja ralliruututeippiä on laitettu ja etelävaltioiden lippu liehuu. Sissus....
Vuosien kokemuksella olen tullut kriittiseksi, ajelen vain tietyissä tapahtumissa kiertäen kaukaa nuo pers..n esittelijähompelit ja muut känniörveltäjäcruisingit.
Suomalaisessa kulttuurissa tuntuu istuvan tiukassa tuo kännääminen ja tappeleminen kuten rattijuoppous- ja rikostilastot kertovat.
Valitettavaa!
vtcf ry:n sivuilta pitäisi nähdä jenkkiautokerhot suomessa
Ei nykyään juurikaan kännätä.
Vedetään muita piristeitä.
Ite en ota enää, jos ajan.
Ja koska ajan aina, en ota enää.
Voisin liittyä Gospelseihin.