on sit paha asuntola toi solakalliontien asuntola, ei taida hesassa kivoja asuntoloita ollakaan, onko kellään tietoa?
solakalliontien asuntola
hirveä paikka
6645
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
valmiina Pursimiehenkadulla ? Pitäisi olla siisti.
pursari olikin paha paikka on ollu yx narkki ja yx juoppo kämppiksenä sieltä ja kummankaan kanssa en tullu toimeen. nykyyän sillä on streittari porukkaa. ennen kuulemma jotain karsinoita kait?
siellä soliksessa oli entinen juoppo vaksina, sellasia entisiä juoppoja ei pitäisi päästää vaksiksi koska ne kosta vanhat traumasa asukkaille, tai ei osaa olla puolueeton vaan antaa vanhojen juoppojen dokata ja nuoret alkoholistit sitten heitää pihalle.
asuntoloissa on oikeasti mielisairasta porukkaa ja solakallio ei tee asiassa poikkeusta. muutama äijä käy töissä ja on silti asunnottomana, muut sitten syrjäytyneitä ja kuluttaa aikaa miten sattuu.
kidutus ja juoruaminen kuuluu siihen porukkaan ja jekut. martta kerho todella.
Minkä ikäistä porukkaa siellä yleensä on? Kuinka suuren asunnon sieltä saa?
10 neliötä jossa 2 henkeä, porukka 20v-60v miehiä/poikia.