Haluaisin kumoa kaikki huhut siitä että saddam olisi savosta. Näin ei ole. Tietääkseni ei ole olemassa ainnuttakaan savolaisihmistä missään johtoportaassa.
Saddam ei ole savolainen
mies savosta
7384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kääriäisen seppoa lasketa...
Ei pelitä, täytyy jotakin minimii vaatimuksia olla. Ei myös lasketa kylähulluja tai muuten älyllisesti jälkeenjääjeita ( aj, tais poistaa mekein kaikki savolaiset)
lasketaanko esa pakarinen?
tai sakari kuosmanen...?
Savon Mahvia on tätä muata johtannu jo monta vuotta. Lipponen näkkyy ja kuuluu, on vuan pien osa Mahvioo---
Mahvian Piälliköt ovatten viisaita,tyhmempi luuloo ettei niitä ookkaan.
Savolainen on ihan luonnostaa Piällysmies, ei sitä mainostoo tartte.
Sattami jos Savolainen olisi, eipä olis ukolla hätäpäivääkään, kalakukkoja söisi ja piälle hyvvee Kossua.
Pääsiäistä !!
se Liikasen Eki?
Ovatko ne olleet presidenttejä ? Esa Pakarinen oli luultavasti " piilohomo" mikä diskaa sen heti !
PROPAGANDAN POLOINEN UHRI! Eikö aito savon mies enää omiaankaan tunnista? Aiemmin jo tuossa sinulle postitin mutta armas Armas taisi _todella sopimattoman_ viestini poistaa.