Elimien puhdistus

Tietääkö joku miten puhdistetaan perna,haima,
ja muut elimet onko niihin jotain lääkkeitä?
5371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tarvi "puhdistaa". Ei se niiden toimintaa mitenkään paranna, eikä ne oo likaisia.

Äänestä

Olen kuullut/lukenut että MSM puhdistaa maksaa. Paras olisi käyttää MSM jauheena. Juuriselleri ja karpalo hyviä munuaisille. Kumpaakaan ei pidä kypsentää jos haluaa tehoa irti.

Äänestä
  • A. Vogelin kirja, Maksa ja terveys, sieltä löytyy vinnkejä.(voi tilata netin kautta) Maksa kärsii myrkyistä, siksi kannattaa tosiaan välillä puhdistaa. Kannatta välttää eläinrasvoja ja käyttää mieluiten kylmäpuristettuja kasviöljyjä. Hyvien valkuiaisten saantiin kannattaa kiinnittää huomiota. Liha, kala, munat ja maitotuotteet kannatta vähentää minimiin puhdistuksen aikana, paitsi maitorahkaa voi syödä.

    Porkkana- ja punajuurimehut, auringonkukansiemenet ovat hyviä ja sopivia yrttejä puhdistukseen on voikukka,nokkonen, siankärsämö mm.

    Äänestä

kuuri:

Juo päivittäin 1,9-2,3 litraa vettä, jonka olet keittänyt vedenkeittimessä tai kattilassa poistaaksesi näkymättömät epäpuhtaudet ja pieneliöt, joiden jatkuva nauttiminen tuhoaisi vähitellen kaikki elimesi. Lisää veteen 1/4 teelusikallista karkeaa merisuolaa litraa kohti. Lisää siihen vielä 1 tl ErikoisPuhdistusTehoAinesosaa, jonka koostumus on salainen ja jota saa ostaa minulta hintaan 75e/10g.

Ellet tee näin, elintesi toiminta heikkenee hiljalleen ja lakkaa kokonaan, kun olet noin 75-95-vuotias. Korostan vielä, että älä missään nimessä luota puoskareihin, jotka sinulle muuta yrittävät uskotella. Tämä kertomani on ainoa oikea keino sisäelinten välttämättömään puhdistukseen.

Äänestä
  • järkevistä puhdistuskuureista on apua (edellinen sitä tarjotteli varmaan täysin huumorimielellä).

    Kun ajattelee minkälaista moskaa ruuan nimellä syödään, kaikki lisäaineet, torjunta-aineiden jäämät, kemikaalikoostumat,,,

    Ensimmäiseksi pitäisi ruveta juomaan tarpeeksi vettä. Itsekään en juo tarpeeksi, jatkuva hanke on ruveta mittaamaan vesi esim. kannuun ja päivän mittaan litkiä se vähintään 1,5 litraa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies32vuotta kirjoitti:

Tietääkö joku miten puhdistetaan perna,haima,
ja muut elimet onko niihin jotain lääkkeitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu