Kavereiden kanssa olisi tarkoitus tänä tai viimeistään ensi kesänä tehdä matka New Yorkiin ja yksi haave olisi päästä Conanin yleisöön!
Liput sinne ovat ilmaisia, mutta ne pitää varata soittamalla NBC:n lippupalveluun. Mutta koska jenkkeihin soittaminen maksaa niin paljon, kyselisin onko kellään varmaa tietoa yleisöön pääsemisen jonon pituudesta? Jonkun huhun mukaan se voisi olla jopa 6 kuukautta :o!
Conan O'Brien nauhoituksen yleisöön
4
2775
Vastaukset
- jepjep_*
Itse kävin conanissa tossa 2 vuotta sitten. Ei sinne pidä mitään soitella tai lippuja ostella.
Lippujen hankinta menee näin: Aamulla meette jo hyvissä ajoin jonottamaan vuoronumeroa NBC:n eteen (lippujen jonottamiseen on ihan oma mesta etuoven vieres). Oltiin kaverinkaa 2h ennen ja saatiin vuoronumeroksi 22 ja 23. Meidän taakse tuli noin 100 ihmistä, eli kannattaa mennä ajoissa. Tämän jälkeen meidän piti mennä 1h ennen nauhoituksia studion käytävälle jonoon. Kun "lipun ostaneet" ja kutsuvieraat ovat menneet studioon sisään pääsee niin monta vuoronumeroa kun studiossa on vapaita paikkoja. (Studio halutaan aina täyteen)
Siihen nauhoitukseen muistaakseni meistä "varamiehistä" päästettiin 40-50 eli jos oltaisiin tultu 1h myöhemmin jonottaa aamulla lippua niin ei oltas päästy näkee Paris Hiltonii joka sattu olee just vieraana =D
Eli mene aikaseen jonoon ja pääset ihan varmasti kattomaan conanii täysin ilmaiseksi.- Nimetön
...tuo vaihtoehtoinen tapa, mutta kun ei hirveästi huvita lomalla jet lagistä kärsivänä mennä johonkin vieraaseen paikkaan jonottamaan aamulla seitsemältä. Ja sitten jos ei pääsekkään sisään (lippuja kun jaetaan 75, mutta kaikki eivät välttämättä mahdu sisään) niin pitäis mennä uudestaan seuraavana arkiaamuna entistä aikasemmin :(.
Sitäpaitsi ihan yhtä ilmaista soittamalla lippujen saanti on, paitsi että puhelu tietysti maksaa, mutta vastineeksi saadulla lipulla pääseekin 100% varmasti sisään. - YyyKaaKoo
Nimetön kirjoitti:
...tuo vaihtoehtoinen tapa, mutta kun ei hirveästi huvita lomalla jet lagistä kärsivänä mennä johonkin vieraaseen paikkaan jonottamaan aamulla seitsemältä. Ja sitten jos ei pääsekkään sisään (lippuja kun jaetaan 75, mutta kaikki eivät välttämättä mahdu sisään) niin pitäis mennä uudestaan seuraavana arkiaamuna entistä aikasemmin :(.
Sitäpaitsi ihan yhtä ilmaista soittamalla lippujen saanti on, paitsi että puhelu tietysti maksaa, mutta vastineeksi saadulla lipulla pääseekin 100% varmasti sisään.Itse soittelin tuohon varausnumeroon jonkin aikaa sitten (juuri ennen Conanin "Suomihysteriaa"). Ei tarvinnut jonotella juuri ollenkaan. Toinen asia on sitten, onko lippuja saatavilla, sillä liput on usein varattuna kuukausiksi etukäteen. Itse en saanut tuota kautta lippuja hankittua, mutta jonottelemalla sitten New Yorkissa standby liput pääsimme yleisöön. Jonottamaan menimme noin kello 6:50 ja saimme jonotus numerot 3 ja 4. Yleisöön pääsi sillä kertaa 25 standby jonottajaa. Määrä vaihtelee kuvauspäivittäin nollasta ylöspäin.. Omasta mielestä yleisöön pääsy oli ehdottomasti jonotuksen arvoista!
ps. Jonotus sinänsä oli aivan mielenkiintoinen tapahtuma ja siellä voi sattua kaikkea mahdollista. Jopa Conan on käynyt kuvaamassa kuulemma joitakin pätkiä jonottavien ihmisten seassa illan lähetykseen..
- 13-vuotias Conanfani
Itse haluaisin Conanin vieraaksi, mutta pääsekö lapset sisään? Olen katsonut Conania iha pienestä pitäen olin varmaankin 6-8 kun näin shown ensimmäistä kertaa. Seuraan aivan järkyttävästi komedia-sarjoja, koska nauran todella pienestä (mm. Frendejä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai979469Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki754924Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.504619Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82388Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1031601- 441434
Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota541340Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441286Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet
🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.471279Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641262