Näinkö nopeasti?

Olen käyttänyt rivatrilia lokakuusta asti 1-2mg. yöksi. Viime yönä en ottanut lainkaan, vaan yritin nukkua tenoxsilla. Sain vajaat 3h nukuttua.
Mutta tänään hikoiluttaa, kädet tärisi, ja olo tuntuu oikein kurjalle. Voiko nämä olla jo nyt vieroitusoireita? Onko kenelläkään tietoa, tai kokemusta?
1287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Vaikka se onkin ns.pitkävaikutteinen bentso, niin itsellänikin oireet alkoivat melkein heti kun jätin kerran ottamatta, vaikka lääkäri alussa sanoi, että en varmaan edes huomaisi, jos en yhtenä iltana ottaisi.
Annokseni oli 6mg unettomuuteen ja toisaalta päivällä ahdistuneisuuteen, mutta oli se niin pitkäkestoinen, etteipäivällä tarvinnut mitään.
Ennen oli käytössö Xanor, joka vaihdettiin tähän Rivaan, koska kuulemma helpompi päästä eroon, vaikkei kummankaan alasajaminen itselle ole ongelmia tuottanut...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vieroitusoireet kirjoitti:

Olen käyttänyt rivatrilia lokakuusta asti 1-2mg. yöksi. Viime yönä en ottanut lainkaan, vaan yritin nukkua tenoxsilla. Sain vajaat 3h nukuttua.
Mutta tänään hikoiluttaa, kädet tärisi, ja olo tuntuu oikein kurjalle. Voiko nämä olla jo nyt vieroitusoireita? Onko kenelläkään tietoa, tai kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu