Kävin eilen hakemassa valkaisumuotit ja aineet hammaslääkäristä. Viime yönä pidin muotteja n.8h eikä kyllä mitään silmin nähtävää tulosta ainakaan vielä(ehkä 1 asteen vaalentuminen), odotin kyllä vähän enemmän. 3 yötä olisi tarkoitus muotteja pitää, ja sitten pitäisi tulla tuloksia mutta vähän huonolta nyt näyttää..
harmittaa kyllä kovasti jos en tällä keinolla valkoista hymyä saa, kun kuitenkin n.300e lasku tulossa.
noh, täytyy katsoa miten jatkossa sujuu.
harmittaa kyllä kovasti jos en tällä keinolla valkoista hymyä saa, kun kuitenkin n.300e lasku tulossa.
noh, täytyy katsoa miten jatkossa sujuu.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mikä on valkaisugeelin pitoisuus? Ilmeisesti 10 % karbamidiperoksidi. Normaali käyttöaika on viikko viiva kaksi joka yö. Tulosta alkaa näkyä parin kolmen käyttökerran jälkeen. Kannattaa valkaista leuka kerrallaan, jos on vaikea erottaa vaalenemista, niin saa tulosta seurattua. Kyllä siitä hyvä tulee, kotisysteemi on paras ja turvallisin!
15% karbamidiperdoksidi. Oma lääkärini sanoi että käyttöaika on 3-5 yötä. tosin kyllä luulen että ei enempää pystyisi pitämäänkään, vihlomisen takia.
Toivoisin vähintäänkin 8 asteen vaalenemista, toivottavasti toive toteutuu:)