Alueella pyörii sotkuisen näköinen 30-50 v mies vanhalla fillarilla. Nähty penkomassa ainakin parissa pihassa Mattilan alueella. Edellisestä lähdettiin perään, mutta hävisi pihojen läpi jonnekin. Silloin ajeli tosiaan pitkähkö sekainen tukka sojottaen, vanhalla miestenpyörällä tummanharmaassa kaksvärisessä, oletettavasti vanhassa mp-ajotakissa ja tarkasteli talojen pihoja. Naapurista katosi pikkutavaraa mukaan.
Jos näätte, niin tarkkailkaa liikkeitä ja soittakaa poliisi.
Muutenkin vinkkinä kesäksi. Olkaa naapureidenne kanssa yhteistyössä, varsinkin loma-aikana, että pihoja ja liikennettä seuraillaan puolin ja toisin.
Onko muilla vast. havaintoja ?
Jos näätte, niin tarkkailkaa liikkeitä ja soittakaa poliisi.
Muutenkin vinkkinä kesäksi. Olkaa naapureidenne kanssa yhteistyössä, varsinkin loma-aikana, että pihoja ja liikennettä seuraillaan puolin ja toisin.
Onko muilla vast. havaintoja ?
Vastaukset 7
Vanhimmat
Joo, täällä pyörii nurkissa noin 30 senttii korkeita sinisiä pikkuveitikoita jotka puuhaa kaikkee hämyy.
ei kaikki ole varkaita vaikka ovat roska dyykäreitä
tuo hiippari???
Ei YKSIKÄÄN sosiaalityöntekijä kirjoita olevansa sosiali työntekiä ja kirjoita muutenkin noin päin helvettiä...
Roska dyykäri????
No jaa, jospa sinulla on asperger-oireyhtymä. Kyllä sen kanssa toimeen tulee, ei siinä mitään.
Aloittaja kirjoittaa asiallisen viestin ja heti jotkut pikkupennut on vääristelemässä ja kirjoittelemassa turhuuksia! ARGH!
Itse en ole havainnut hiipparia tms. Mutta kuulin että alueella on nyt kajottu moottoripyöriin. Taitaa meiltäkin tulla lähtö kohta Mattilan alueelta kun alkaa jo vaikuttaa Keravalta :(
alkaa?!? Hyrylä on nykyään yhtä ellei enemmän p...stä!!!!!
Parempi varmaan sitten siirtyä sinne Keravalle täältä itkemästä.