Ohessa on linkki sivulle, jossa voi käydä allekirjoittamassa sähköisen vetoomuksen aasian maille, että lopettaisivat tämän kammottavan kidutuksen. Olin kuullut aiheesta jo kymmenen vuotta sitten, mutta järkytyin, että tälläistä voi vielä olla tänäkin päivänä ja asiaan ei ole puututtu vieläkään.
http://www.aasiankarhutarhat.com/
auttakaa kiinan sappikarhuja!
6
760
Vastaukset
- J_Julistaja
Onneksi ihmiset tekevät tosissaan töitä tuollaisen julmuuden kitkemiseksi.
Allekirjoittakaa!- Duffiska
Allekirjoitin ja annoin pienen lahjoituksen. Aivan kamalaa toimintaa!
- joku
auttaa niitä ihmisiä joilla ei oo hyvät ihmisoikeudet? siis ihan oikiasti, miksei kukaan ajattele ihmisten oloja!
Tämä vaan on eläinsuojelufoorumi.;)
Eli olisi aika typerää jauhaa täällä haisevien ihmisten oikeusista!
Haisevat ihmiset keskustelevat ihmisten oikeuksista heille erikseen suunnatuilla foorumeilla!
Esim.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=114&conference=4500000000001313&subcat=2267
PS. panisin mieluiten Pamelaa.
- Anonyymi
Sappikarhujen kohtelu esim. Kiinassa on julmaa eläinrääkkäystä. Karhut ovat pienissä häkeissä jopa 30 vuotta. Sappikarhuista otetaan sappea päivittäin. Se on erittäin kivuliasta karhuille. Animalialla on karhuryhmä joka auttaa näitä kidutettuja karhuja. Sinne voi tehdä lahjoituksen.
- Anonyymi
Tein lahjoituksen sappikarhujen hyväksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 195954
- 55752
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119672- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?14496- 49493
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 55465
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450