Uspensk loistossaan.

Helsingin ehkäpä kaunein maamerkki saa jälleen arvoisensa kultakupolit.

http://www.yle.fi/uutiset/kulttuuri/vasen/id61683.html
3206
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mutta se Enson laatikko siinä vieressä, voi taivas..

Äänestä
  • nyt paketissa, pitäisi purkaa pois ja istuttaa puita tilalle.

    Äänestä

  • joka on kirjoitti:

    nyt paketissa, pitäisi purkaa pois ja istuttaa puita tilalle.

    aikovat suojella sen rakennuksen!
    Jumaliste, että on siellä museovirastossa viisaita ihmisiä!
    Aalto on aivan yliarvostettu arkkitehti. Hän ei ole onnistunut tekemään ensimmäistäkään kunnollista julkista rakennusta.

    Sokeripala ei edes syty tuleen ulkoapäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjän ajan helmiä kirjoitti:

Helsingin ehkäpä kaunein maamerkki saa jälleen arvoisensa kultakupolit.

http://www.yle.fi/uutiset/kulttuuri/vasen/id61683.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu