5 Phyton käärmettä karkasi Vantaalla

5 phyton kuristajakäärmettä on karannut Vantaalla.
Käärmeet jatkaneet matkaa vesijohtoverkossa ties minne ja kenen kylppäriin tai wc:en.
Suurin on yli 6.5 metriä ja lyhin 3 metrinen.
5393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

ummetus hellittänyt. Tuskin ne sun pyyttonit nyt ketään kuristaa. Tukkii vain viemärit niinku ennekin.

Äänestä

on kyseenalainen. Linkki esiin, tai vaikene iäksi.

Äänestä

on karannut emoltaan ja nyt ne harhailevat pitkin Keski-Suomea pelästyttäen ihmispoloisia siellä sun täällä.

Äänestä

katosi äärikaptalistien kaapista.
aalivoitto luo kuitenkin lisää mörköjä rajattomasti, jotn mörkötarve on turvttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi itku... kirjoitti:

5 phyton kuristajakäärmettä on karannut Vantaalla.
Käärmeet jatkaneet matkaa vesijohtoverkossa ties minne ja kenen kylppäriin tai wc:en.
Suurin on yli 6.5 metriä ja lyhin 3 metrinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu