Mikä liike on se tässä yhteiskunnassa, joka ajaa miesten keskinäistä tasa-arvoa?
Häh?
Mikä liike se on?
Onko sitä?
Onko sellaista liikettä, että joka jamppa on siinä samalla viivalla?
Onko?
Eli sellaista, missä kukaan mies ei ole toisen yläpuolella käskyttelemässä. Kuka tahansa mies, joka kuvittelee olevansa "ylempänä" tai "korkeampiarvoinen", onkin tuon liikkeen piirissä täysin samalla viivalla kuin kuka tahansa mies.
Onko sellaista liikettä?
Ismiä?
Onko?
- Minä en tiedä kuin yhden ismin, joka lähentelee tuota.
Sovinismi.
Mikä liike?
4
1122
Vastaukset
- M135
Jos on olemassa jokin muu tietty nimi ...
Niin nimetkää se.
Mutta kun ei ole ...
Mutta jos on, niin antakaa sille nimi.
Minä vain en tiedä niitä olevaksi ...
Muita ... - nainen kysyy?
ilkeä?
Miksi yleensäkin täytyy olla sovinisti tai feministi?
Miksei voi olla tasa-arvoa kannattava?
Miksi tämä miesten ja naisten vastakkainasettelu ei jo ala nykymaailmassa loppua.
Ollaan samanarvoisia kaikki. Eikä siinä ole sen ihmeempää!- .................
Mutta sitähän feminismi juuri ajaa takaa! Että naisen asemaa saisi nostettua sen hiukkasen verran, että mies ja nainen olisivat saman arvoisia!
- Olli Älämölö
Kellokoskella on eräs piiri pieni, joka pyörii ja jossa sinäkin saattaisit olla tasavertainen... tiedätkö paikan?
Oletko ollut siellä...
hoitoa saamassa...
kun päässä vippaa...
Hä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5314448Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek183561Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2842312Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4762179Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.871517- 1571383
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1041346Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel641291- 651234
- 841144