Elisan kännykkälaskutus täysin

"Puhelinyhtiö Elisalla on sitkeitä vaikeuksia kännykkälaskutuksessaan. Osalla asiakkaista lasku on kuukausia myöhässä, toiset taas ovat maksaneet samoista puheluista kahdesti".

http://www.yle.fi/uutiset/talous/id61800.html
4256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sonera kallis, mutta toimiva. Elisa sekaisin

Äänestä

Voisi selittää montakin juttua.

Äänestä

Ettei tule niitä ikäviä laskuyllätyksiä...:)

Äänestä

Ja laskuttaa niistä täyden hinnan jos ei itse huomaa tarkastaa laskua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sekaisin. kirjoitti:

"Puhelinyhtiö Elisalla on sitkeitä vaikeuksia kännykkälaskutuksessaan. Osalla asiakkaista lasku on kuukausia myöhässä, toiset taas ovat maksaneet samoista puheluista kahdesti".

http://www.yle.fi/uutiset/talous/id61800.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu