Putin säälii Bushin huhaa teorioita. "Te kenraalit Venäjältä voitte tulla katsomaan Usan ohjuskilpiä". Mitä idiotismia. GWB on täysin seonnut.
Putin säälii Bushin huhaa teorioita.
GWB täysin seonnut
3244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Bush on täysissä ruumiin ja sielun voimissa, kuten maailman ainoan supervallan johtajan kuuluukin olla, mutta Putinin vainoharhaiset uhkailut ohjusten tähtäämisillä eurooppalaisiin kohteisiin alkaa huolestuttaa jo tavallista kaduntallaajaakin.
Onkohan Putinin sisäinen maailma ihan terve?
Putinhan on edelleen se sama KGB-rikollinen, joka jakeli huumeita - tai siis toimitti niitä Eurooppaan ollessaan diplomaattisen suojan alla. Hänellähän on samat rikollisen geenit kuin ennenkin. Mitä rikolliselta voi enempää odottaakaan kuin sodalla ja väkivallalla uhkailua?
Kirjoita sinäkin tästä lähtien asioista suoraan ja selkeästi, kuten minä olen aina tehnyt. ;)
> Putin säälii Bushin huhaa teorioita. "Te kenraalit Venäjältä voitte tulla katsomaan Usan ohjuskilpiä". Mitä idiotismia. GWB on täysin seonnut.
Höh. Syntyneestä ohjuskilpiriidasta voi selkeästi päätellä, että Venäjä ei kykene rakentamaan itselleen vastaavaa suojausta moniin vuosiin jos ollenkaan. Seurauksena on, että Venäjä jää pysyvästi jälkeen kilpavarustelussa ja haluaa siksi kieltää ohjuskilven käytön muiltakin. Kattava ja toimiva ohjuskilpihän tekee maasta-maahan-hyökkäysohjukset melko turhiksi, sillä ne eivät pääse kohteisiinsa. Venäjä on näin menettämässä suurimman osan ydinhyökkäyskyvystään. Venäjän ydinohjukset muuttuvat bunkkerien ja kaupunkien tuhoojista kohdemaiden saastuttajiksi. Toimiviksi jäävät vielä lyhyen kantaman ohjukset ja risteilyohjukset.