Mihin maailma on menossa?

5374
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...on elämän tarkoitus. Pervoa.

Äänestä

Eikä tarvitse enää kauaakaan odottaa kun pedofilia tunnustetaan "normaaliksi" seksuaaliseksi suuntautumiseksi jota ei saa kutsua rikokseksi eikä sairaudeksi.

Onhan IGLA:lla ollut aina läheiset ja lämpimät suhteet NAMBLA:an, joten tällä saralla ansioitunut "presidenttimme" varmastikin pitää huolen siitä, että suomi kulkee yhdessä ruotsin kanssa yhä pedofiilitäyteisempään tulevaisuuteen. Rikoslakiin tullaan jo piankin uskoakseni kirjaamaan pykälä joka suojelee pedofiilejä kaikenlaiselta mustamaalaamiselta ja heidän tasa-arvonsa loukkaamiselta.

Varmastikin myös Evlut-kirkkomme on ajan hermolla, ja ehkä jo seuraavassa kirkolliskokouksessa saamme kuulla uusista pyhistä vainotoimenpiteistä joita tullaan kohdistamaan niihin pappeihin, jotka vanhoillisina eivät suostu hyväksymään pedofiilejä. Ei liene enää kaukana ensimmäinen pappisvirasta erottaminen, jonka syynä on kieltäytyminen jumalanpalveluksen suorittamisesta pedo-papin kanssa.

Äänestä
  • kovaa vauhtia.Ensin naispappeus sitten homous.Kaikki hyväksytään.Muutaman vuoden päästä myös pedofiilit hyväksytään.Eikös katolisilla piispoilla se ole jo vakituinen harrastus.

    Äänestä

  • kirkko edistyy kirjoitti:

    kovaa vauhtia.Ensin naispappeus sitten homous.Kaikki hyväksytään.Muutaman vuoden päästä myös pedofiilit hyväksytään.Eikös katolisilla piispoilla se ole jo vakituinen harrastus.

    Evlut piispojen touhuista pappisseminaareissa vain hiljaa kuiskitaan.

    Äänestä

kuvittelevat tuollaisen sairaan meiningin olevan tervettä.Perkelleelistä touhua.En viitsi edes kirjoittaa mitä tuollaisille pitäisi tehdä.Saunan taakse vaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hyi helvetti kirjoitti:

Hirvittää ajatellakkin.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200706056197619_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu