Saksan poliisi otti taas kyynelkaasun

"Saksan poliisi on alkanut käyttää kyynelkaasua ja vesitykkejä G8-huippukokousta vastustavia mielenosoittajia vastaan Heiligendammissa, kertoo uutistoimisto DPA".

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2007/06/533394
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

poliisin täytyy. Yhteiskuntarauhaa, yhteiskunnan perusrakenteita ja -lakeja horjuttavat anarkistit on lyötävä.

Äänestä

aivan oikea lääke. hyvä saksa! kohta alkaa palstan vasemmistolaisten surkea ujellus, niinkuin asem hässäkän aikoihinkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttöön. kirjoitti:

"Saksan poliisi on alkanut käyttää kyynelkaasua ja vesitykkejä G8-huippukokousta vastustavia mielenosoittajia vastaan Heiligendammissa, kertoo uutistoimisto DPA".

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2007/06/533394

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu