Populistimaisterin porinoita

4205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...osuu aina asian ytimeen. Mm. Iltalehti on usein sanonut sen ääneen mitä moni tänään ajattelee. Matti Vanhasta ei oikein innosta vieläkään nykyinen hallituspohja. Olisikohan pahemman laatuinen motivaatio-ongelma?
Ennen vuoden vaihdetta kokoomus tulee ottamaan (ellei ole jo ottanut) roolin päähallituspuolueena (ja vihreät ovat lähteneet ovet kolisten kävelemään hallituksesta).

Äänestä
  • Heidän periaatteensa joudutaan sivuuttamaan hallituksessa. Ilmaston muutoksen torjumiskampanjan yhteydessä rakennetaan maahan lisää vesivoimaa ja ydinvoimaa.Myös metsien naturoita puretaan, jotta saadaan kotimaista puuta, kun venäläinen vaikeuttaa puun saantia sieltä.

    Vihreiden tilalle pitäisi ottaa kristilliset.

    Äänestä

  • oivahärkönen kirjoitti:

    Heidän periaatteensa joudutaan sivuuttamaan hallituksessa. Ilmaston muutoksen torjumiskampanjan yhteydessä rakennetaan maahan lisää vesivoimaa ja ydinvoimaa.Myös metsien naturoita puretaan, jotta saadaan kotimaista puuta, kun venäläinen vaikeuttaa puun saantia sieltä.

    Vihreiden tilalle pitäisi ottaa kristilliset.

    kukkanen, jonka lehmä eilen söi.

    Äänestä

  • oivahärkönen kirjoitti:

    Heidän periaatteensa joudutaan sivuuttamaan hallituksessa. Ilmaston muutoksen torjumiskampanjan yhteydessä rakennetaan maahan lisää vesivoimaa ja ydinvoimaa.Myös metsien naturoita puretaan, jotta saadaan kotimaista puuta, kun venäläinen vaikeuttaa puun saantia sieltä.

    Vihreiden tilalle pitäisi ottaa kristilliset.

    ehdota että kristilliset pitäis ottaa vihreiden tilalle.
    Vihreissä on niin paljon vasureita kun tarvii.
    Ne pitävät demarit hiljaisina kun demarit ei uskalla alkaa vihreitä moittiin .Jos alkavat niin vihreät demarit siirtyy suoraan kannattamaan vihreitä ja sehän ei muutakuin lisäis demareiden alamäkeä.Kristllisillä ei ole eduskunnassa mitään virkaa.Vois vaikka lopettaa koko puolueen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anaurpo kirjoitti:

http://www.kaleva.fi/plus/juttu662710_page0.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu