Tulllin %-taulukot

Onko kellään tietoa, milloin tulee ne kauan kaivatut tullin %-taulukot ?

Onko missään luotettavaa veronlaskukonetta, kun kaikki näyttää laskevan väärin, ennen 31.12 mukaan.

Entä ajosuoritteiden määrän laskenta ja vaikutus verotukseen ?

kilautanko Antille ?
1669
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ja muista syödä paljon kuitua. Visiblin on erittäin tehokas auttamaan ärtyneen paksusuolen aiheuttamaan suolen ylivilkkauteen. Mitä taas veroasioihin tulee, niin uudet prosentit tulee sitten kun ne tulee. Kannattaa laskea edelleen vanhoilla prosenteilla ja niilläkin aina hilkkasen yläkanttiin, ettei tule pettymyksiä. Halpaa leikkiä ei auton ostaminen koskaan ole, paitsi jos sattuu olemaan liikaa rahaa. Taisivat kutaleet sanoa, että vero kevenee noin kuudesosalla. Siitä voit itse ratkaista yhtälön.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ärtynyt Paksusuoli kirjoitti:

Onko kellään tietoa, milloin tulee ne kauan kaivatut tullin %-taulukot ?

Onko missään luotettavaa veronlaskukonetta, kun kaikki näyttää laskevan väärin, ennen 31.12 mukaan.

Entä ajosuoritteiden määrän laskenta ja vaikutus verotukseen ?

kilautanko Antille ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu