Destia on päivän sana.....turistina

tuhraavat siltojen kanssa koko kesän. Antaisivat ammattilaisten hoitaa.......
7670
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

ovat ammattilaisia.

ketkäs sinun mielestäsi ovat ammattilaisia?

Äänestä

Niin, onhan noita malleja saatavana, mitä tapahtuu kun rakennetaan pikavauhtia, ja ei ole niin väliä lopputuloksella. Muutaman vuoden päästä pitää tehdä korjauksia tehdyille korjauksille. Hätäilemällä tuppaa tulemaan niitä k...päitä lapsiakin, oliko isäsi ja äitisikin yhtä hätäisiä kuin sinä?

Äänestä
  • lossit on nopeempia kuin destia "siltaryhmät"
    Keväällä revitään, kesällä lomaillaan ja syksyllä sadatellaan, valmistuukin vasta marraskuussa...JA LIIKENNE SEISOO!

    Äänestä

  • kesäcuppaajia kirjoitti:

    lossit on nopeempia kuin destia "siltaryhmät"
    Keväällä revitään, kesällä lomaillaan ja syksyllä sadatellaan, valmistuukin vasta marraskuussa...JA LIIKENNE SEISOO!

    No pidä sinä sitten kesälomasi talvella, ihan vaan malliksi muille..

    Äänestä

Destia hoitaa hommat juuri niin kuin Tiehallinto on tilannut. Jos tiehallinto eo ole älynnyt tilauksessaan määritellä työskentelyajankohtaa niin osoittakaa moitteenne tiehallinnolle. Destia ei ole vastuussa muusta kuin oman bisneksensä kannattavuudesta.
Toivottavasti suuri yleisö ja äänestäjien enemmistö alkaa pikkuhiljaa ymmärtää, että mitä tämä tilaaja tuottaja ajattelu käytännössä tarkoittaa tavallisen ihmisen kannalta. Sitä on marrkkinoitu yleisölle, että palvelut parantuvat ja verorasite pienenee. Mutta jos eivät parane, niin taatusti ei löydy luukkua, jossa vastaanotetaan valituksia.

Äänestä
  • perustettu? Vastuu, Tulosvastuu ??? Epäilen vain että on samaa valtionpaskaa, rahaa pyöritetään keltaisesta taskusta toiseen keltaiseen taskuun ja loppujen lopuksi kukaan ei vastaa, onko näin?

    Äänestä

  • Kenen varoilla kirjoitti:

    perustettu? Vastuu, Tulosvastuu ??? Epäilen vain että on samaa valtionpaskaa, rahaa pyöritetään keltaisesta taskusta toiseen keltaiseen taskuun ja loppujen lopuksi kukaan ei vastaa, onko näin?

    löpinää ja markkina mussutusta. Kuitenkin valtion ja liikenneministerön alainen !!! Siis juuri niinkuin arvelinkin, rahaa taskusta toiseen, Kuitenkin kuin vanha TVH ! Verovaroin toimiva. Esim. "Mäntän silta" korjaus valmistui 10kk myöhässä, silta on sivussa ja kallellaan, reunakivetys on niin terävä että renkaat räjähtelee, ei osoita kovinkaan ammattimaista otetta ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


omilla teillä kirjoitti:

tuhraavat siltojen kanssa koko kesän. Antaisivat ammattilaisten hoitaa.......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu