Jokainen pelastuu

joka uskoo Jeesukseen ja tekee taivaallisen Isän tahdon. tämä tahto on ilmaistu Raamatussa joten sitä ei ole vaikea löytää ja jokainen vilpitön saa oppaakseen Pyhän Hengen joka johtaa koko totuuteen.
2133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miksi sitten Raamatussa kerrotaan, että usko Jeesuksen pelasti?

Onko profetian henki sama kuin Pyhä Henki?
Onko olemassa muuta kuin Ellenin totuus?

Äänestä
  • Kuuliaisuus Jumalan tahdolle on ehdoton ehto. Taivaaseen EI oteta tottelemattomia kristittyjä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


varmasti kirjoitti:

joka uskoo Jeesukseen ja tekee taivaallisen Isän tahdon. tämä tahto on ilmaistu Raamatussa joten sitä ei ole vaikea löytää ja jokainen vilpitön saa oppaakseen Pyhän Hengen joka johtaa koko totuuteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu