Löytääkö (HÄN JEESUS KRISTUS)uskoa maanpaaltä kun HÄN saapuu pian..??(KUNNIAN KUNIGAS JA HERRAIN HERRA)Vai onko syntielämä ja maailmanmurheet saavuttaneet jo kaikki uskovaiset ja uskomattomat!!HÄN ARMOLLANSA SANOO TEHKÄÄ PARANNUS SILLÄ HÄNEN VALTAKUNTANSA TULEE PIAN PIAN PIAN.!Tulkaa Golgatan keskimmäisen ristin juurelle(ANTAKAA SOVITTAA ITSENNE) ja tunnustakaa syntinne ja hyljätkää syntielämä että saisitte Armon,oikeaan aikaan(JEESUKSEN VERI PUHDISTAA PESEE KAIKESTA SYNNISTÄ) että olisitte kelvolliset tulemaan Hänen Valtakuntaansa jossa ei ole syntiä, sairautta ,raihnautta ,ei kyyneleitä,ei tuskaa, eikä mitään ahdistusta joka on tästä maailmasta(silmillä nähtävästä) verrattavissa sellaiseen Kirkkauteen(LÄSNÄ OLO) jossa Hän Elää Aina ja IÄNKAIKKISESTI JA HALLITSEE AINIAAN AMEN
JEESUS KUTSUU TEITÄ KAIKKIA
Marko.P
6388
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eihän tämä viesti ole profetia.
voisi kyseenalaistaa sen, että miksi tämä Marko P jaksaa jatkuvasti "saarnata kuorolle". Mene tuonne ulkomaailmaan eksyneitä etsimään äläkä koeta esittää paimenta jo lauman löytäneille.
... "teitä kaikkia"?
Asettaudutko itse asian ulko- tai yläpuolelle?
(Kerskaukseni on Kristus)ja itse en ole mitää ei ole maallista titteliä olen koulujakäymätön ja maailman sylkykuppi) mutta tiedän että (armosta julistan teille vielä vähänaikaa) Jeesuksessa olen kelvollinen tuomaan esille mitä Hän armossaan sanoo:(sillä Hän ei katso henkilöön)JEESUS KRISTUS ON RAKKAUS JA HÄN HALUAISI PELASTAA KAIKKI MAAILMAN IHMISET..!
tarkoita ettenkö itse tarvitsisi parannusta. Tottakai joka hetki tarvitsen PARANNUSTA HÄNESSÄ SILLÄ OLEN VAJAVAINEN JA HEIKKO SYNNIN EDESSÄ .(kuka armahtaa tästä minun kuoleman ruumiista (JEESUS KIRSTUS ARMOSSAAN)
hyvin sanottu!