Jos teen alataljaa, mutta en penkkiä, hyödyttääkö se samoja lihaksia kuin penkkipunnerrus? Voiko penkki tuloksesta tulla parempi alataljan avulla?
Alatalja - Penkki
Penkittäjä
141255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
tee vaan sitä penkkiä edelleenkin,tai jotain muuta rintalihasliikettä. alatalja on selkäliike.
No tottahan toki! Moni huippu penkkipunnertaja on päässyt tosi koviin tuloksiin sillä että on jättänyt penkin kokonaan pois ja tehnyt pelkästään alataljaa.
You got it!
ps: muistathan että huippu nostajalle riittää yksi tukeva ateria per päivä, siis kunhan syö ittensä aivan täyteen. Kaikki muu tuo sitä läskiä.
V**** olet muuten tosi hauska, miten tän naurun saa loppumaan? Näin hauskaa mulla ei oo ollukkaan paitsi apukoulun pikkujouluissa kun joulukuusi kaatu.
No mutta sehän on hauska kuulla. Olen aina yrittänytkin maksimoida hauskuuden.
Ei kaikkea voi tietää, jos vaikka on aloittelija!
Paska Reino
No sinäpä sen sanoit. Tuleeko mutten tuo "Hmmm" siitä kun vedät samaan aikaan käteen kun kirjoitit tuon älynriemuvoitto lauseen? heh heh heee!
...vedän käteen ku luen sun kirjottamia vittuilu kommentteja, vähän yliarvioit kirjottajan kykys...
Se hmmm on tollanen mietttimis hmmmm ei käteen veto mmmm... Tajuuksä?
Mutta oikeesti ei alottelijoita saa kiusata, ei se joka kirjotti ton jutun, ni varmaan haluu vittuilua vaa vinkkejä?!?
Jätkä tumputtaa koko ajan, olipa se mmmmmm tai hmmmmm. Mutta oikeesti sulla ei taida olla ollenkaan tuota huumoria? Ja eihän nyt kukaan voi olla niin tyhmä että kuvittelis penkin parantuvan tekemällä aivan toisia lihaksia pelkästään. Eli sua on kustu silmään onanoiti-hmmmm!
Miten nii kustu silmää?
Ei kai aloittelijat kaikkea voi tietää? Et varmaan säkään tienny ku alottelit, niinku en mäkää... Ja on sulla aika erikoinen huumorintaju, jos sun mielestä on vitsikästä sanoo et mä oon tääl tumputtamas! Jätkäl ei taida mikää muu ku käteen veto päässä pyörii... ...sillä varmaa hoidat käsitreeninki! :D
Joo-o Kyllä sua on kustu silmään. Kato jos joskus pikkusen viittis käyttää niitä aivoja niin ei aina menis helppoon (siis sullakin varmaan on semmoset).
Ja nyt sä et sitten muuta osaa ajatellakkaan kun tumputtamista...voi voi.
Sun jutuista päätellen sä oot ehkä joku korkeintaan 15v nulkki, joka koittaa käydä täällä pätemässä. Joten mä anna sulle elämänohjeen tulevaisuutta varten: Kasva poju aikuiseks.
sä et oo pillua koskaan nähnytkään..poika!
amatööri, peelo, isosuinen ja isopäinen! HAH HAA! KYYKKYYN SIITÄ!
Hei Jaska täällä rupes haisee paska, heti ku sä pääsit ääneen. Montako tuntia piti tuota lausetta miettiä minäkä sait kirjoitettua?
Voi rähmä! Kaikki ruudinkeksiät on päässy koneen ääreen. Eihän jätkä osaa soittaa ees poskee. Jos et keksi parempaa nii älä viitti vaivautua.