suutimet

Osaako ketään kertoa mikä on paine kun polttoaine suutimet aukeaa ja voiko suutin mennä osittain tukkoon kun tuntuu käyvän vähän epätasaisesti kyseinen auto fiat 2,5 td vm 91
3469
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

palstalla oot niin snajjaat että ei oo fiiun korjaus sivut!

Äänestä

suuttimen avautumispaine on noin 170 baaria, et sitä pysty itse mittaamaan.Suutin saattaa myös jääda hieman auki jolloin sinne ei kehity tarvittavaa painetta jotta moottori kävisi tasaisesti.Pumpustakin saattaa vikaa löytyä, kaikki dieselin korjaukset vaativat mittarit ja laitteet joita ei tallin nurkista löydy.

Äänestä
  • Rakensin löpökanisterista syötön käsiprässille ja siihen putken johon sai suuttimen sekä painemittarin kiinni.Eiku pumppaamaan ja kun nestettä suihkas mittari kertoi lukeman eli avautumispaineen.No joo se oli silloin....eihän net nyt...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja suutimet kirjoitti:

Osaako ketään kertoa mikä on paine kun polttoaine suutimet aukeaa ja voiko suutin mennä osittain tukkoon kun tuntuu käyvän vähän epätasaisesti kyseinen auto fiat 2,5 td vm 91

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu